21:43 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kelias į pražūtį (36)
  244

  Muitininkų teigimu, daugiausia kvaišalų į Lietuvą atkeliauja iš Nyderlandų pašto siuntomis; pareigūnai primena, kad už narkotikų kontrabandą gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Per pirmąjį 2017 metų ketvirtį Lietuvos muitinėje pradėti 65 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų kontrabandos, daugiausia iš jų — dėl narkotikų pašto siuntose, praneša muitinės spaudos tarnyba.

  2016 metais per tą patį laikotarpį muitinės pareigūnai pradėjo 62 tyrimus.

  Didžiausią narkotikų kontrabandos siuntą — 154 kilogramus hašišo — Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sulaikė visai neseniai, kovo 28-ą dieną.

  Tačiau absoliuti dauguma tyrimų pradėta dėl narkotikų pašto siuntose: tiek šiemet (63 atvejai), tiek pernai (59). Tokia "pašto narkotikų" tendencija vyrauja jau kelerius metus.

  Kaip ir pernai, per tris pirmuosius 2017 metų mėnesius kvaišalai į Lietuvą siųsti dažniausiai iš Nyderlandų (33 atvejai). Sąrašo viduryje yra Ispanija (9) ir Didžioji Britanija (7), po kelis atvejus pasitaikė iš Vokietijos (4) ir Čekijos (3).

  Paštu siunčiamų kvaišalų rūšių proporcijos šiemet tokios: vyrauja ekstazis (17 atvejų), pernai tebuvęs trečioje vietoje; pernykštė "lyderė" — marihuana ― 2017 metais jau smuktelėjo į antrą vietą — šiuos kvaišalus muitinės pareigūnai šiemet sulaikė aštuonis sykius.

  Po keturis kartus į Lietuvą šiemet mėginta siųsti hašišo ir heroino. Na, o dažniausiai 2017 metais į Lietuvą paštu siunčiamų narkotikų sąrašo gale: kokainas, LSD ir sintetiniai kanabinoidai, kurių siuntos buvo sulaikytos po tris kartus.

  Ikiteisminių tyrimų skaičius rodo, kad polinkis siųsti narkotikus paštu nemažėja. Liūdniausia, kad tarp kvaišalų gavėjų daugiausia jaunimo, tad daugeliui jaunuolių lengvabūdiški poelgiai vėliau kainuoja teistumą.

  Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą narkotikų siuntimas (ar siuntimasis) paštu kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas — narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dešimties metų.

  Temos:
  Kelias į pražūtį (36)

  Dar šia tema

  Teismas leido suimti internetu narkotikus siuntinėjusį jaunuolį
  Nesugadinkite Kalėdų: pasitikrinkit, ką siunčiate paštu
  Tegai:
  pašto siuntos, narkotikų kontrabanda, muitininkai, narkotikai, Nyderlandai, Lietuva

  Svarbiausios temos