13:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Vandens nuotakas, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje plečiama, atnaujinama ir modernizuojama paviršinių nuotekų sistema

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8 0 0

  Per trejus metus Lietuvos sostinėje planuojama įrengti modernią infrastruktūrą lietaus nuotekoms; tai padės sumažinti potvynių riziką

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Per artimiausius trejus metus labiausiai užtvindomose ir transporto eismą stabdančiose vietose Vilniuje bus rekonstruota arba iš naujo įrengta paviršinių nuotekų sistema, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Projektui įgyvendinti bus panaudotos Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšos.

  Dėl sudėtingo Vilniaus miesto reljefo ir intensyvios urbanizacijos į paviršinių nuotekų surinkimo sistemas sutekančių kritulių kiekis pastaraisiais metais išaugo 2-3 kartus.

  Prieš 40-50 metų statyti paviršinių nuotekų tinklai nebepajėgia  pakelti išaugusių srautų: didesnių liūčių metu užtvindomos kai kurios miesto gatvės, lietaus nuotekos apsemia pastatus ar paplauna gatvių konstrukcijas. 

  Projektą vykdančios kompanijos "Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis pabrėžia, kad projekte numatytos investicijos ne tik į infrastruktūros statybą ir atnaujinimą, bet ir į nuotekų valymą bei taršos monitoringą.

  "Dėmesys aplinkosaugai auga: lietus nuplauna gatvėse susikaupusius nešvarumus, todėl prieš išleidžiant lietaus nuotekas į upę, jos privalo būti tinkamai išvalytos", — pabrėžia Vaicekiūtis. 

  Įgyvendinant modernizavimo projektą, per trejus metus bus nutiesti nauji paviršinių nuotekų tinklai Šeškinės kalno prieigose, taip pat rekonstruoti Narbuto-Saltoniškių gatvių bei Geležinio Vilko-Žalgirio gatvių sankirtose esantys lietaus nuotekų kolektoriai. Dėl to sumažės potvynių rizika, liūtys nebetrukdys iš sostinės centro pasiekti Šeškinės, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Šnipiškių, Baltupių, Jeruzalės mikrorajonus. 

  Skaičiuojama, kad tiesioginę projekto naudą pajus daugiau nei 150 tūkstančių Vilniaus gyventojų.

  Dalis projektui numatytų lėšų bus skiriama Vilniaus miesto lietaus nuotekų tinklams inventorizuoti, duomenims skaitmeninti ir požeminių komunikacijų žemėlapiui 3D formatu sukurti.

  Tai padės paviršinių nuotekų tinklus eksploatuojančiai įmonei geriau prižiūrėti požemines komunikacijas, tiksliau modeliuoti tinklų plėtros scenarijus, o miesto plėtotojams — tinkamai planuoti statybos bei remonto darbus.

  Dar šia tema

  Vilnius tvarkosi — iki gegužės bus išvalytos daugiau nei 500 gatvių
  Tegai:
  užtvindymas, paviršinių nuotekų sistema, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos