13:15 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Pašto ženklai, archyvinė nuotrauka

  Gražiausio pašto ženklo konkurse pirmauja žemaitukai

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4510

  Preliminariais balsavimo rezultatais, į gražiausių Lietuvos pašto ženklų trejetuką pateko "Lietuvos gyvūnai. Žemaitukai", "Garsūs pasaulio žmonės, kilę iš Lietuvos" ir "Šv. Kalėdos ir Naujeji metai"

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Lietuvos gyventojai balsuoja už gražiausią pašto ženklą, kuris vėliau atstovaus Lietuvai tarptautiniame Asiago filatelijos meno konkurse (Italijoje). Lietuvos gražiausio pašto ženklo konkursas vyksta Lietuvos pašto tinklalapyje.

  Lyderių trejetuką sudaro "Lietuvos gyvūnai. Žemaitukai", "Garsūs pasaulio žmonės, kilę iš Lietuvos" ir "Šv. Kalėdos ir Naujeji metai".

  Конкурс литовских марок
  Gražiausio pašto ženklo konkurso lyderiai

  Pašto ženklas "Lietuvos gyvūnai. Žemaitukai" buvo išleistas 2016 metų birželio 25 dieną, jo autorė — dainininkė Gabnienė. Šiuo metu pašto ženklas turi daugiau kaip 200 balsų.  

  Žemaitukai yra viena seniausių žirgų veislių Europoje, žinoma nuo VI-VII amžiaus. Šie arkliukai padėjo lietuviams įvairių karų ir priespaudų metais. Šie arkliai išsiskiria savo ištverme, grakštumu, paklusnumu. Taip pat yra ilgaamžiai bei neišrankūs pašarui. Kojos plonos, bet tvirtos, eisena grakšti.

  Žemaitukais galima jodinėti, važiuoti. Jie naudojami žemės ūkyje. Kadaise šie arkliai buvo lietuvio karo žirgas.

  Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija žemaitukus pripažino kaip saugotiną veislę ir įtraukė į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų katalogą. Žemaitukų skaičius ėmė didėti, tačiau veislei vis dar gresia išnykimas. Žemaitukų žirgų veislė yra tarsi Lietuvos paveldas.

  Pašto ženklas "Garsūs pasaulio žmonės, kilę iš Lietuvos" buvo išleistas 2016 metų birželio 4 dieną, jo autorius — dailininkas Dragūnas.

  Pašto ženkle pavaizduotas Jurgis Mačiūnas, lietuvių kilmės menininkas, kuris vėliau emigravo į JAV.

  Mačiūnas žinomas kaip eksperimentinio meno judėjimo "Fluxus" pradininkas ir vedlys. Šis judėjimas telkė įvairių meno šakų kūrėjus, todėl apėmė platų kūrybos spektrą — nuo fotografijos ir gatvės meno iki poezijos ir dramos. Mačiūnas pasižymėjo kaip plačios erudicijos menininkas, niekada nestokojęs naujų idėjų ir sumanymų.

  Pašto ženklas "Šv. Kalėdos ir Naujeji metai" buvo išleistas 2016 metų lapkričio 12 dieną, jo autorius — dailininkas Bakšys.

  Pašto ženkluose — žiemos kaimo peizažas ir Vilniaus senamiesčio panorama. Artimiesiems siunčiami laiškai su kalėdiniais sveikinimais ir atvirlaiškiai, kurie ženklinti puošniais šventiniais pašto ženklais — tradicija, Europoje išpopuliarėjusi XIX amžiaus pabaigoje. Kalėdinis laikotarpis liudija, kad net ir interneto epochoje ranka parašytų laiškų tradicija yra gyva.

  Pasak Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovės Rasos Kruopaitės-Lalienės, pašto ženklai turi didelę kultūrinę ir komunikacinę reikšmę, nes yra žinios po visą platųjį pasaulį nešėjai.

  "Pašto ženklų leidyboje tarsi istorijos metraštyje fiksuojame svarbiausias Lietuvos istorijos sukaktis, reikšmingiausius šalies mokslo ir kultūros pasiekimus. Tai — šalies "vizitinė kortelė", todėl norime, kad visuomenė išrinktų pašto ženklą, kuris atstovaus Lietuvai pasaulyje", — sako Kruopaitė-Lalienė.

  Balsuoti už labiausiai patinkantį pašto ženklą ir skirti "kelialapį" į vadinamąją pašto ženklų olimpiadą galima internetiniame tinklalapyje www.gražiausiaspaštoženklas.lt iki balandžio 13 dienos.

  Gražiausią pasaulyje 2016-aisiais išleistą pašto ženklą rinks tarptautinė žiuri, kurią sudaro dailininkai, literatūros ir filatelijos bendruomenės atstovai. Vienas pagrindinių kriterijų, vertinant pašto ženklus, — jų meninės raiškos ir turinio dermė.

  Dar šia tema

  Nauji pašto ženklai atvaizduos Vyčio istorinę kelionę
  Pirmieji 2017-ųjų pašto ženklai: Izraelio žvaigždė ir Martynas Liuteris
  Lietuvos paštas belaukiant Kalėdų išleido šventinius pašto ženklus
  Tegai:
  pašto ženklas, Lietuvos paštas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos