10:00 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas be perspėjimo inicijavo taktines pratybas hibridinėms grėsmėms atremti — antradienį Lietuvos sieną keliose vietose kirto uniformuoti kariai, neturintys skiriamųjų ženklų, ir patraukė į šalies gilumą

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Šiandien pasieniečiai dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pratybose "Atsakas į nekonvencines grėsmes", kurių metu, be kitų veiksmų, buvo mokytasi neutralizuoti bandymus užimti vieną iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) užkardų, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Sieną keliose vietose kirto uniformuoti kariai, neturintys skiriamųjų ženklų. Išsiskirstę grupėmis jie patraukė į šalies gilumą. Kaip tokiu atveju reaguotų Lietuvos tarnybos?

  Pagal vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno įsakymu surengtų taktinių pratybų legendą, nedraugiškos Lietuvai Udijos valstybės specialiosios pajėgos nelegaliai kirto sieną ir rengėsi užimti vieną iš pasieniečių užkardų, tai yra Padvarionių, bei Šalčininkų policijos komisariatą.

  Po to, kai Udijos pajėgos buvo pastebėtos, pasienio ruože dingo radijo ryšys.

  "Norėjome realiomis sąlygomis pažiūrėti, kaip į tokią ekstremalią situaciją reaguotų Lietuvos tarnybos. Apie pratybas iš anksto informuoti buvo tik policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų vadai. Eiliniai pareigūnai, Bendrojo pagalbos centro operatoriai iš anksto nežinojo, kad tai pratybos", — aiškino ministras Misiūnas.

  Diplomatinis Petro ir Sauliaus Skvernelio susitikimas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Адміністрація Президента України

  Jo teigimu, buvo svarbu patikrinti, kaip tarnybos geba bendrauti tarpusavyje, dalintis informacija dingus ryšiui.

  "Reikėjo praktiškai patikrinti, kada tokia informaciją pasiektų ministeriją, kaip pareigūnai susidorotų su kylančia realia grėsme", — teigė  Misiūnas.

  Pratybas gyvai stebėjo ir žiniasklaidos atstovai, kartu vykdę imitacinės Udijos pajėgų grupės užduotis — stengėsi likti nepastebėti, prisiartinti prie strateginių objektų ir pabandyti juos užimti.

  Pratybų rezultatai bus įvertinti po tarnybų vadovų raportų ir aptarimo.

  "Tai buvo ne parodomosios pratybos, jose nebuvo nei daug šūvių, nei dūmų. Tokios priešiškos pajėgos judėtų tyliai ir greitai, tad labai svarbu būtų jas laiku pastebėti, pranešti apie jų judėjimą ir adekvačiai reaguoti", — aiškino Misiūnas.

  Vidaus reikalų ministras atsiprašo, jei dėl pratybų Šalčininkų rajono gyventojams kilo kokių nors nepatogumų.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai dalyvauja NATO manevruose Juodojoje jūroje
  Alytaus gyventojai tapo karinės miesto gynybos liudytojais
  Tegai:
  taktinės pratybos, Eimutis Misiūnas, Lietuva

  Svarbiausios temos