22:29 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Tokios kompleksinės ir subalansuotos priemonės, skirtos alkoholio vartojimo ir žalos mažinimui, siūlomos pirmą kartą nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Seimo narių ir Piliečių iniciatyvinės grupės siūlomos alkoholio vartojimo mažinimo priemonėms, praneša spaudos tarnyba.

  Vyriausybė pateikė savo išvadą dėl trumpesnio alkoholinių gėrimų pardavimo laiko, minimalaus pirkėjo amžiaus didinimo, aiškaus atskyrimo, kas yra laikoma alkoholio reklama, ir jos draudimo. 

  Pardavimo laikas

  Naujomis įstatymo pataisomis ketinama sutrumpinti alkoholio pardavimo laiką ir leisti prekiauti alkoholiu parduotuvėse pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10:00 iki 20:00, o sekmadieniais — nuo 10:00 iki 15:00.

  Alkoholio pardavimo tvarka viešojo maitinimo įstaigose dėl to nesikeis; kaip ir iki šiol, vakarais ir naktimis išsinešti alkoholį iš viešojo maitinimo įstaigų nebus leidžiama.

  Amžiaus didinimas

  Ketinama didinti amžiaus ribą, nuo kurios bus galima įsigyti ir vartoti alkoholį iki 20 metų.

  Bus draudžiama parduoti alkoholį jaunesniems nei 20 metų asmenims. O jie savo ruožtu negalės jo vartoti ar turėti su savimi.

  Alkoholio prieinamumo ir alkoholio vartojimo pasekmių mažinimui yra taikomos tos kompleksinės priemonės, kurias rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija bei kitos ekspertų grupės, remdamosi moksliniais tyrimais, kitų šalių patirtimi.

  Reklama

  Naujomis įstatymo pataisomis siekiama apsaugoti žmones nuo neteisingos nuomonės formavimo ir visiškai uždrausti alkoholio reklamą. Tai reiškia, kad pirmiausia bus labai aiškiai atskirta, kas yra laikoma reklama, o kas nepatenka į šią kategoriją.

  Reklama nebus laikomas įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais, pavadinimas, logotipas ar konkretaus gėrimo logotipas. Tai reiškia, kad prekės ženklai ant įrangos, taurių, baldų ir panašiai nebus draudžiami.

  Nuo šiol savivaldos institucijos bus įgaliotos pačios spręsti prekybos alkoholiu viešų renginių metu klausimą. Taip pat savivaldybės turės teisę apriboti alkoholio pardavimo laiką, nustatyti konkrečias teritorijas, kuriose galima juo prekiauti viešų renginių metu.

  Įstatymo projekte taip pat numatyta, kad vairuotojams taksi automobiliuose darbo metu laikyti ir gabenti alkoholio produktus, draudžiama.

  Vyriausybė alkoholio vartojimo mažinimą laiko prioritetine sritimi ir siekia kompleksinių priemonių. Rengiant įstatymo pakeitimo projektą buvo atsižvelgta į daugiau nei 50 tūkstančio žmonių siūlymus mažinti alkoholio vartojimą ir sukeliamą didžiulę žalą.

  Tokios kompleksinės ir subalansuotos priemonės, skirtos alkoholio vartojimo ir žalos mažinimui, siūlomos pirmą kartą nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

  Dar šia tema

  Karbauskis: alkoholio poveikio visuomenei statistika yra tragiška
  Vilniaus muitininkas namuose neteisėtai gamino stiprius alkoholinius gėrimus
  Estijos vyriausybė priėmė alkoholio reklamos apribojimus
  Blaivus parlamentas: į Seimo rūmus negalima įnešti alkoholio
  Po metų nebeliks alkoholio paprastose parduotuvėse
  Tegai:
  alkoholis, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos