04:33 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (158)
  44

  Mokiniams suteikiama galimybė legaliai ir nemokamai žiūrėti lietuviškus bei užsienio filmus ir tokiu būdu siūlomas turiningesnis laisvalaikis, atrandant filmų įvairovę, ir patrauklesnis būdas mokytis, per filmus pažįstant įvairiausių šalių kultūras

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos mokyklose startavo bandomasis tarptautinis kino edukacijos projektas "Kino klubas", praneša Lietuvos kino centras.

  Išbandyti šią idėją panoro 120 mokyklų iš 43 Lietuvos miestų.

  Kiekvienoje projekte dalyvaujančioje mokykloje kas savaitę rodomi filmai iš specialiai sudaryto filmų katalogo, o po peržiūrų rengiami filmų aptarimai. Mokykla, prisijungusi prie projekto interneto svetainės, gali pasirinkti jai įdomius filmus ir nemokamai bei legaliai rodyti juos moksleiviams.

  Lietuvos kino centro, kuris koordinuoja projektą,  direktorius Rolandas Kvietkauskas pažymi, kad vykdant kino edukacijos projektus, jaučiamas vis didesnis Lietuvos mokyklų, mokytojų ir mokinių susidomėjimą kinu.

  "Neabejodami ėmėmės "Kino klubo" projekto ir esame maloniai nustebinti tokiu gausiu mokyklų įsitraukimu. Tai rodo, kad iki šiol vykdytos ir kitų organizacijų, ir mūsų centro edukacinės programos skatina dėmesį kinui, ugdo naujus žiūrovus", — sako Kvietkauskas.

  Šio pilotinio projekto tikslas — suteikiant prieigą legaliai ir nemokamai žiūrėti lietuviškus bei užsienio filmus, skatinti mokyklas steigti kino klubus, pasiūlyti moksleiviams patrauklesnį būdą mokytis, per filmus pažįstant įvairiausių šalių kultūras, bei turiningesnį laisvalaikį, atrandant filmų įvairovę.

  Kaip parodė moksleivių apklausos šalyse, kur šis projektas jau buvo įgyvendintas, dalyvaudami šioje veikloje moksleiviai jautėsi labiau motyvuoti mokytis, šis projektas paskatino noriau lankyti mokyklą, o kino klube jie pamatė filmus, kurių namuose ar kino teatre nebūtų žiūrėję. Priklausydami kino klubui ir reguliariai žiūrėdami filmus moksleiviai stiprina bendravimo gebėjimus, kritinį mąstymą, pasitikėjimą savimi.

  Specialiai projektui parengtame filmų kataloge per 50 pavadinimų, tarp kurių ir lietuviški filmai. Filmų katalogas patalpintas projektui sukurtoje specialioje interneto svetainėje.

  Pilotinis kino edukacijos projektas "Kino klubas" yra tarptautinio projekto "Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas" dalis. Jį įgyvendina Didžiosios Britanijos kino edukacijos organizacija "Film Literacy Europe". Pirmajame projekte etape dalyvavo Ispanija, Kipras ir Rumunija, antrajame — Lietuva, Latvija ir Gruzija. Projekto partneris Barselonos Autonominis universitetas atlieka išsamias apklausas bei tyrimus vertinant projekto eigą ir rezultatus.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (158)
  Tegai:
  kino klubas, mokiniai, mokykla, Lietuva

  Svarbiausios temos