17:33 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Vilniaus viešasis transportas ketvirtadienį surengė miestiečiams naujovę, nuo šiol po Vilnių galima paprsčiau keliauti su dviračiu

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Ketvirtadienį Vilniuje pradeda kursuoti specialūs, nemokamai dviračius gabenti pritaikyti autobusai maršrutu 1G Stotis-Santariškės, prneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Kaip ir pernai, 3G velobusas kursuos į Fabijoniškes, padėdamas dviratininkams pakilti į Šeškinės kalną.

  "Vilniaus viešojo transporto" vadovo Gintaro Maželio teigimu, nauju maršrutu Stotis-Santariškės važiuojančiu velobusu dviratininkai galės patogiau išnaudoti galimybę nukakti iki vieno svarbiausių transporto mazgų — geležinkelio bei autobusų stočių, bei susiplanuoti keliones į kitus miestus ar regionus.

  Tikimasi, kad į Santariškes kursuojantis velobusas padidins žmonių susidomėjimą dviračių taku, kuris driekiasi nuo Balsių iki Santariškių per vieną pagrindinių Vilniaus rekreacinių zonų — Verkių regioninį parką bei Žaliuosius ežerus. Be to, iš Santariškių bus galima greitai ir patogiai grįžti į miesto centrą.

  Dviračius vežantis velobusas yra pažymėtas specialiais lipdukais, vaizduojančiais dviratininkus. Kiekviename autobuse yra įrengtos dvi specialios vietos dviračiams, su specialiais stovais ir diržais. Taip pat yra galimybė pastatyti ir trečią dviratį.

  Numatoma, kad darbo dieną velobusas per miestą pervažiuos 22 kartus, dviračiai velobusu gabenami nemokamai.

  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  © Sputnik
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis

  Dar šia tema

  Sostinės valdžia kontroliuos dviračių srautą
  Naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas bus nutiestas Saulėtekyje
  Vilniečiams patinka sostinės dviračių takai
  Tegai:
  velobusas, autobusas, dviratininkas, autobusų stotis, dviratis, Vilniaus viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos