09:42 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Patikrinus totalinį diktantą paaiškėjo, kad Vilniuje trys moterys gavo aukščiausią įvertinimą

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik, Vladimiras Soroka. "Totalinio diktanto", kuris Lietuvoje šiemet įvyko pirmą kartą ir buvo surengtas Vilniaus universiteto filologinio fakulteto aikštelėje, žiuri apibendrino renginio rezultatus. "Penketukus" gavo trys iš 39 dalyvių: Larisa Lavrinec, Olga Morozova ir Nele Jasiukėnaitė.

  "Totalinio diktanto" žiuri pirmininkės Viktorijos Makarovos teigimu, rašymo metu žmonės dažniausiai painiojo, kaip rašyti žodžius — kartu ar atskirai. Taip pat buvo klaidų dvigubų raidžių rašyboje.

  Be to, buvo padarytos klaidos, kurios sukėlė juoką. Pavyzdžiui, kažkas neišgirdo žodžio "burjaty" (Buriatijos gyventojai — Sputnik) ir parašė "kiburjaty".

  Мама с дочерью пишут Тотальный диктант в Висагинасе
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visagine diktantą atėjo rašyti šeimomis

  "Totalinio diktanto" rezultatų paskelbimas ir apibendrinimas planuojamas birželio 10 dieną. Nugalėtojai gaus dovanas nuo leidyklos "XXI amžiaus žodynai".

  Lietuvoje "Totalinis diktantas" vyko ne tik Vilniuje, bet ir Visagine, kur gyvena daug rusų. Ten renginyje sudalyvavo 48 dalyviai, iš kurių įvertinimą "puiku" taip pat gavo trys žmonės. Organizatoriai  pakvietė visus dalyvius balandžio 29 dieną atvykti į Kultūros namus ir kartu aptarti padarytas klaidas bei gauti dovanas.

  "Totalinis diktantas" šiemet Lietuvoje vyko pirmą kartą, taip pat šiais metais prie akcijos prisijungė Islandija. Totalinis diktantas prasidėjo kaip Novosibirsko valstybinio universiteto studentų iniciatyva 2004 metais ir išaugo per šiuos metus į didelį tarptautinį projektą.

  Totalinio diktanto — 2017 teksto autorius Rusijos rašytojas, detektyvų ir istorinių romanų autorius, scenaristas, istorijos mokslų kandidatas Leonidas Juzefovič.

  Totalinis diktantas
  © Sputnik
  Totalinis diktantas
  Tegai:
  raštingumas, rusų kalba, Totalinis diktantas, Visaginas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos