03:52 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)
  56

  Kauno Laisvės alėjoje esančio fontano apšvietimą kauniečiai ir miesto svečiai galės pakeisti pasinaudodami specialia programėle

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Jau antrus metus iš eilės Kauno Laisvės alėjos fontanas praeivius džiugins įvairiaspalvėmis srovėmis.

  Penktadienį, balandžio 14 dieną,  pradės veikti fontanas Laisvės alėjoje, pranešė Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Подсвеченный фонтан в Каунасе
  Kauno fontano apšvietimas

  Apšvietimą, kuris valdomas internetu, galės pakeisti kiekvienas praeivis. Tereikia tik tinklalapyje http://fontanas.kaunas.lt atsisiųsti programėlę ir jos pagalba savo noru keisti spalvas.

  Apšvietimas bus keičiamas automatiškai tuo atveju, jeigu ilgą laiką niekas nesiųs užklausų pakeisti spalvą.

  Spalvotas apšvietimas

  Fontano vandens sroves įvairiomis spalvomis nudažo specialūs "Elmo" LED RGB prožektoriai. RGB — tai speciali apšvietimo technologija, kai visai spalvų gamai išgauti naudojamos trys pagrindinės spalvos: raudona, žalia ir mėlyna. Specialių mikrovaldiklių pagalba keičiant trijų spalvų intensyvumą, galima išgauti visą vaivorykštės spektrą.

  Nors į trykštančią srovę nukreipti galingi prožektoriai, fontano apšvietimas yra labai taupus ir elektros energijos suvartoja ne daugiau nei standartinė 100 vatų kaitrinė lemputė. Tokio efektyvumo leidžia pasiekti LED apšvietimo technologija.

  Visi Kauno fontanai savo srovėmis miestiečius gaivins iki pat vėlyvo rudens. Interaktyvus fontano apšvietimas veiks visą šios vasaros sezoną. Geriausiai spalvotos vandens srovės matomos vakare.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)

  Dar šia tema

  Kekvieną vakarą sostinę apšviečia beveik 50 tūkst šviestuvų
  Tegai:
  fontanas, mobilioji programėlė, išmanusis telefonas, apšvietimas, Kaunas

  Svarbiausios temos