16:53 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Policija, archyvinė nuotrauka

  Šalčininkų atsakymas: taktinės pratybos kursto tautinę nesantaiką

  © Photo: policija.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9322

  Anot saivaldybės atstovų, pratybų poreikiams panaudota retorika eilinį sykį bando kurstyti tautinę nesantaiką ir lietuvių bendruomenės priešiškumą lenkams

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Šalčininkų rajono savivaldybė išreiškė savo pasipiktinimą dėl balandžio 11 dieną Vidaus reikalų ministerijos organizuotų mokymų, surengtų siekiant patikrinti tarnybų pasirengimą atremti diversantų ataką, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Netikėtą akciją neįspėjus Savivaldybės vertiname kaip koordinuotus politiškai propagandinius veiksmus, kai valstybės tarnybos ignoruoja vietos valdžią ir manipuliuoja rajonu, kuriame gyvena tautinės mažumos", — rašoma pranešime.

  Vietos valdžios nuomone, pratybų poreikiams panaudota retorika eilinį sykį bando kurstyti tautinę nesantaiką ir lietuvių bendruomenės priešiškumą lenkams.

  "Šalčininkų liaudies respublikos" paskelbimas, savo pavadinimu užsimenantis apie ukrainiečių — rusų konflikto metu susikūrusią Donbaso liaudies respubliką, ir Šalčininkų gyventojų sutapatinimas su Donbaso separatistais.

  "Tai ciniška provokacija ir eilinis pasityčiojimas iš visuomenės", — rašoma pranešime.

  Pratybų organizavimas teritorijoje, kurioje gyvena tautinės mažumos, iš principo yra dviprasmė ir neaiški situacija, todėl vertiname jas kaip tikslingai suplanuotas, kenkiančias rajono vardui ir žeidžiančias jo gyventojus.

  "Kurstoma valstybės vadovų skandalinga pratybų naracija masinėse informavimo priemonėse tarnauja tautinės neapykantos kurstymui, o rajono gyventojai tapo antilenkiškų pažiūrų ir valdžios nepalankumo aukomis", — pažymėjo Šalčininkų rajono savivaldybė.

  Pasieniečiai dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos pratybose Atsakas į nekonvencines grėsmes, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Valstybės sienos apsaugos tarnyba

  Anot rajono administracijos, jeigu rūpėtų tikros pratybos, o ne politinė akcija, tuomet jos turėjo įvykti kitame rajone, kur neišprovokuotų tiek neigiamų reakcijų tautinės mažumos atžvilgiu.

  Keistos užuominos

  Šalčininkų ir Druskininkų rajonai turi bendrą sieną su Baltarusija ir yra strategiškai svarbūs. Visuose NATO operatyviniuose planuose jie figūruoja kaip vienas iš dviejų "potencialaus agresoriaus" taikinių vadinamojo "Suvalkų koridoriaus" kryptimi.

  Antrąjį smūgį, pagal NATO generolų logiką, smogs Karaliaučius per Klaipėdos rajoną. Galinga "agresorių" grupuotė turėtų per kelias valandas praeiti per Vakarų Lietuvos regionus ir pasiekti Baltijos jūros pakrantę šalia Lietuvos-Latvijos ir Lenkijos sienų.

  Tokio manevro rezultatas — trys Baltijos šalys: Lietuva, Latvija ir Estija, bus atskirtos nuo Europos. Be sąjungininkų pagalbos Vilnius, Ryga ir Talinas savo jėgomis galės pasipriešinti "agresoriams iš pietryčių" tik kelias valandas.

  Dar šia tema

  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį
  Vokietija renka statistus, kurie suvaidins rusus JAV pratybose
  Trys priežastys, dėl kurių Lietuva nepatenkinta pratybomis "Vakarai-2017"
  Prezidentė: NATO pratybos įrodo politinę valią ginti savo šalį
  Tegai:
  taktinės pratybos, Šalčininkai, Lietuva

  Svarbiausios temos