13:14 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (237)
  32

  Kauno valdžia rado netradicinį būdą atkreipti pėsčiųjų dėmesį į saugumo reikalavimus gatvės kirtimo metu

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. 26-ių pavojingiausių Kauno pėsčiųjų perėjų prieigose buvo dažais išpurkštos 52 trumpos interneto komentatorių citatos, nukreiptos į pėsčiuosius, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Visos neredaguotos citatos buvo surastos naujienų portalų ir socialinių tinklų diskusijose. Tokiu būdu Kaunas surado originalų sprendimą, kaip priversti gatvę pereiti norinčius pėsčiuosius būti itin atsargius.

  Цитаты на улицах Каунаса
  Ir maziau tel malkit eidami per perejas (kalba netaisyta)

  "Kai įlįsti į žmonių sąmonę tradicinėmis priemonėmis sunku, mes pasirinkome netradicinį kelią. Internete surastas originalias komentatorių mintis perkėlėme ten, kur jas gali matyti visi pėstieji — prie pėsčiųjų perėjų. Tikimės, kad tokiu būdu atkreipsime žmonių dėmesį ir jie, prieš žengdami į pėsčiųjų perėją, bus atsargesni", — teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

  Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero teigimu, labai svarbu nuolat atkreipti pėsčiųjų dėmesį, kad nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos negali suteikti absoliutaus saugumo, jei jie nesisaugos patys.

  Новинка: цитаты на улицах Каунаса научат пешеходов внимательности
  Pėstysis gali kirsti gatvę tik tada, kuomet įsitikina, jog saugu

  "Prieš įžengdamas į pėsčiųjų perėją, pėsčiasis turėtų įsitikinti, kad prie perėjos artėjančio automobilio vairuotojas jį pastebės ir turės galimybę laiku sustabdyti automobilį", — teigė Keras.

  2016 metais Kaune iš viso sužeista 200 pėsčiųjų, iš kurių 118 nukentėjo pėsčiųjų perėjose. Per praėjusius metus miesto gatvėse žuvo 7 pėstieji (iš jų 4 pėsčiųjų perėjose).

  Kauno miesto savivaldybė, siekdama ženkliai sumažinti šią nelinksmą statistiką, per šiuos metus ketina ryškia LED šviesa apšviesti 300 perėjų, o 30 nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų įrengti šviesoforus.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (237)

  Dar šia tema

  Kauniečiai pirmieji išbandys išmaniąsias pėsčiųjų perėjas
  Per savaitę keliuose žuvo du vairuotojai, pėsčiasis ir dviratininkas
  Vairuotojau, būk atsargus pėsčiųjų perėjose
  Tegai:
  pėsčiųjų perėjos, eismas, vairuotojai, pėstieji, keliai, Kaunas

  Svarbiausios temos