10:43 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (81)
  207

  Vilniuje nuo gegužės pradžios Vaikų teisių apsaugos skyriuje dirbs šeši naktiniai darbuotojai

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Nuo gegužės mėnesio sostinės Vaiko teisių apsaugos skyriuje dirbs šeši darbuotojai, kurie kartu su policijos pareigūnais vyks į iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Iki šiol Policijai neretai iškildavo sunkumų, nes jie tiesiog neturi tiek patirties ir žinių, kaip reikia elgtis su į pavojų šeimoje pakliuvusiais vaikais", — sako Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė.

  Po pastaraisiais metais pagarsėjusių vaikų nepriežiūros ir smurto atvejų šalyje, visuomenė tapo daug aktyvesnė — sostinės Vaiko teisių apsaugos skyrius gauna kelis kartus daugiau pranešimų apie netinkamą elgesį su vaikais. Per 2016 metus iš tokių šeimų į Krizių centrą, artimųjų priežiūrai ar profesionaliems globėjams perduotas 231 vaikas, per 2015 — 208 vaikai.

  Dažniausiai Vilniuje pavojingas situacijas šeimoje pastebi bei vaikų saugumu pasirūpina patys savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai — praėjusiais metais skyriaus darbuotojai iš pavojingų sąlygų išgelbėjo 114 vaikų, Policija tuo pačiu laikotarpiu — 65 vaikus.

  Vien per šių metų pirmus tris mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 88 vaikai. Iš 88 vaikų 29 perduoti priežiūrai artimiesiems giminaičiams, socialiniams globėjams, kiti — į Krizių centrą.

  Šiuo metu Vilniuje yra parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, kurie vaiką pasiruošę priimti bet kuriuo metu. Sostinėje atsiranda vis daugiau įtėvių bei globėjų — per 2015 m. jų buvo 83, o nuo 2016 iki dabar net dvigubai daugiau — 188. Per šiuos metus jų planuojame parengti net iki 160.

  Nusikaltę nenoromis, arba kodėl tėvai turėtų būti švelnesni su vaikais >>

  Vilniuje nuo šių metų kovo mėnesį pradėjo veikti keturios Globėjų tarnybos, kurios teikia socialines, psichologines paslaugas vaikų globėjams, įtėviams, taip pat ruošia būsimus globėjus, įtėvius ir plačiau viešina informaciją apie įvaikinimą, vaikų globą. Pernai Vilniuje veikė viena tokia tarnyba.

  Vilnius pirmasis Lietuvoje dar 2015 metais ėmėsi vaikų globos pertvarkos — kuria vaikams artimą šeimai aplinką ir skatina įsivaikinimą. Sotinėje šiuo metu yra 400 be tėvų globos likusių vaikų, iš kurių 213 gyvena bendruomeniniuose namuose, o ne institucinėse globos įstaigose.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (81)

  Dar šia tema

  Alimentų skolininkai galės netekti vairuotojo pažymėjimo
  Seimas: nuo 2018 metų stipresnė vaikų apsauga ir palankesnės įvaikinimo sąlygos
  Psichologai griauna mitus, kad be fizinių bausmių neįmanoma apsieiti
  Motina sumušė savo 7 mėnesių vaiką — mergaitė yra komos būklės
  Tegai:
  naktiniai darbuotojai, globa, vaiko teisių apsauga, vaikų globos namai, vaikai, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Vilnius

  Svarbiausios temos