15:54 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Balandį privalomąją pradinę karo tarnybą pradės pirmieji Lietuvos šauktiniai, vėliau visus metus vyks šaukimas, o paskutinieji kariai prisijungs gruodį

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Balandžio 18 dieną 72 šauktiniai tarnybą pradės į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje, o balandžio 24 dieną Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos Kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje Pabradėje tarnauti pradės 153 kariai, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kiti šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karinės tarnybos karių išvykimai į Lietuvos kariuomenės dalinius vyks etapais visus metus, paskutinieji išvykimai į tarnybos vietas šiais metais suplanuoti gruodžio pradžioje.

  Šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3 537 karo prievolininkai.

  Balandžio 14 dienos duomenimis, savo noru atlikti tarnybą jau pareiškė beveik 1 400 jaunuolių, iš jų — per 80 merginų, o iš patekusiųjų į sąrašus karo prievolininkų apie 1 500 yra pateikę prašymus atlikti tarnybą pirmumo tvarka.

  Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją paradinę karo tarnybą vyksta pagal naują tvarką — šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami — informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete https://sauktiniai.kam.lt arba www.karys.lt.

  Lietuvių nuomonė apie privalomąją tarnybą

  Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 metais gruodžio mėnesį visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.

  Apie 81% apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12% apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7% gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais.

  Išmokos šauktiniams
  © Sputnik /
  Išmokos šauktiniams

  Dar šia tema

  Kariuomenė jau laukia 2017 metų šauktinių
  Tegai:
  šauktiniai, šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kariai, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos