04:15 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Mėsa, archyvinė nuotrauka

  VMVT inspektoriai sustabdė parduotuvės ir nelegalią mėsos perdirbimo veiklą

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6710

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atskleidė nelegalų antisanitarinėmis sąlygomis marinuojamos bebrų mėsos atvejį, be to, nustatė daug grubių pažeidimų maisto produktais prekiaujančioje įmonės "Damsa" parduotuvėje

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Praėjusią savaitę Alytuje atskleistas nelegalus mėsos perdirbimo atvejis, o Kybartuose (Vilkaviškio rajone) laikinai sustabdyta maisto produktais prekiavusios parduotuvės veikla, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Alytaus VMVT inspektoriai kartu su policijos komisariato ekonominių nusikaltimų tyrėjais patikrinę alytiškės namų valdą Merkinės gatvėje, rado pagalbinėse patalpose antisanitarinėmis sąlygomis marinuojamą bebrų mėsą (apie 120 kilogramų).

  Patalpa buvo nešvari, neįrengtas tekantis vanduo, kanalizacija. Be to, aptikta daugiau kaip 110 kilogramų rūkytų mėsos ir žuvies gaminių, kurie buvo laikomi tam nepritaikytose patalpose.

  Moteris verslo liudijimą žuvų ir mėsos gaminiams rūkyti turėjo, tačiau nebuvo išsiėmusi veterinarinio leidimo mėsos perdirbimo veiklai.

  Alytaus VMVT toliau aiškinasi šios galimai nelegalios veiklos atvejį, 120 kilogramų bebrienos uždrausta realizuoti.

  Vilkaviškio VMVT inspektoriai patikrinę maisto produktais prekiaujančią įmonę "Damsa" (Basanavičiaus gatvė 57, Kybartai, Vilkaviškio rajonas) parduotuvę, nustatė daug grubių pažeidimų.

  Rasta daugiau kaip 84 kilogramai įvairių neženklintų šaldytų maisto produktų, taip pat produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Šviežios mėsos etiketėse nebuvo nurodyta pilna informacija.

  Выявленные нарушения государственной продовольственно-ветеринарной службой
  Mėsa parduotuvėje laikoma su sanitarinių normų pažeidimais

  Šviežia, kiauliena, paukštiena ir kiti nefasuoti gaminiai buvo sveriami tomis pačiomis svarstyklėmis, taip sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai.

  Nesistemingai buvo pildomi savikontrolės žurnalai, neatliktas savikontrolės vidinis auditas. Šalutiniai gyvūniniai produktai tvarkyti ne pagal reikalavimus.

  Nustatyta ir daug grubių higienos pažeidimų — netvarkinga, nešvari prekybos salė bei pagalbinės patalpos, visur gausu pašalinių daiktų.

  Maisto tvarkymo įranga, įrengimai ir pjaustymui skirtos lentelės nešvarūs, šaldymo vitrinos paviršius apimtas korozijos. Trūko rankų plovimo ir dezinfekavimo bei sausinimo priemonių, valymo inventorius buvo laikomas netvarkingai.

  Выявленные нарушения государственной продовольственно-ветеринарной службой
  Produktų laikymo sąlygos parduotuvėje

  Dėl sistemingo nesitvarkymo ir pasikartojančių pažeidimų Vilkaviškio VMVT priėmė sprendimą — laikinai sustabdyti šios parduotuvės veiklą. Vėl pradėti dirbti ši prekybos įmonė galės tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus ir po pakartotino inspektorių patikrinimo.

  Dar šia tema

  Ūkininkas laikė negyvą karvę kartu su kitais gyvūnais
  Netinkama vartoti estiška duonelė nepasiekė Lietuvos vartotojų
  Lietuvoje atsirado nesaugūs grikiai
  Tegai:
  nelegalus mėsos perdirbimas, Damsa, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos