22:04 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Balta iltis, gera uoslė: Lietuvos tarnybiniai šunys (24)
  157

  Kinologai kviečia žmones paremti pasienyje tarnavusius šunis, skiriant jiems 2% gyventojų pajamų mokesčio

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Pasieniečiai kinologai socialiniuose tinkluose atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad baigusiems tarnybą šunims reikalinga parama jiems gydyti ir išlaikyti.

  Apie savo augintinių likimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Facebook paskyroje papasakojo pasienietė kinologė Galina, kuri VSAT dirba jau septynioliktus metus. Per juos moteris išaugino ne vieną tarnybinį šunį. Vyriausia jos partnerė — belgų aviganė Brendy.

  Keturkojei pasienietei jau 13 metų. Tarnaudama pasienyje Brendy yra nekart pavertusi niekais kontrabandininkų kėslus atsigabenti pigesnių cigarečių, radusi narkotinių medžiagų, susekusi neteisėtus migrantus.

  Служебная собака пограничников по кличке Бренди
  Belgų aviganė Brendy

  "Tai tikrai puikiai dirbęs ir daug tarnybai nusipelnęs šuo", — gerų žodžių keturkojei kolegei negaili Galina.

  Moteris sako, kad savom jėgom išlaikyti Brendy jai būtų itin sunku. Juk būtent šiame amžiuje šuniui nebeužtenka maisto ir žaislų: prasideda įvairiausios ligos, "atsiliepia" patirtos traumos.

  Nors tarnyboje Galina dabar dirba su šešerių metų Korsa, visi Brendy išlaikymo rūpesčiai gula ant jos pečių.

  "Aišku, kinologų atlyginimai nėra dideli, ir vietoj to, kad sau nusipirktum kvepalus, tu atitarnavusiam šuniui perki maistą. Tačiau toks tas mūsų pašaukimas", — apie profesinę kasdienybę su šypsena kalbėjo Galina.

  Siekdamas padėti kinologams išlaikyti Valstybės sienos apsaugos tarnyboje tarnavusius šunis, klubas "Draugo letenos" kviečia šalies gyventojus skirti jiems 2% gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

  "Mums "Draugo letenos" parama itin svarbi. Juk vien maišas gero maisto mėnesiui kainuoja 30-40 eurų. O senam ir tiek daug nuveikusiam šuniui norisi suteikti geras sąlygas senti", — pasakojo kinologė.

  Vis dėlto, kiekvienas mūsų, skirdamas 2% GPM, gali padėti darbui ir keturkojams partneriams atsidavusiems žmonėms. Jų augintiniai tikrai nusipelnė orios senatvės.

  O kaip tai padaryti, galima sužinoti "Draugo letenos" Facebook paskyroje.

  Klubas "Draugo letena", kaip visuomeninė, pelno nesiekianti, organizacija, veikianti asociacijos teisėmis, per savo veiklos laikotarpį padėjo surasti šeimininkus daugelį metų Valstybės sienos apsaugos tarnyboje tarnavusiems šunims, kurie gaudė valstybės sienos pažeidėjus, kontrabandininkus, nelegalius migrantus, aptikdavo bandomas įvežti į šalį narkotines ir sprogstamąsias medžiagas bei ginklus, ieškojo pasiklydusių ir dingusių senolių, vaikų, neįgalių asmenų.

  Klubas padėjo juos įsigyti, paskiepyti, atlikti profilaktinę apžiūrą, parėmė, perkant šunims maistą, padengiant gydymo išlaidas. Taip pat klubas propaguoja teigiamą visuomenės požiūrį į gyvūnus, konsultuoja šunų priežiūros bei dresavimo klausimais, skatina geriausius ir labiausiai nusipelniusius kinologus.

  Klubas visuomeniniais pagrindais vykdo išėjusiųjų į atsargą tarnybos kinologų socializaciją ir propaguoja kinologo profesiją, tinkamą elgesį su gyvūnais jaunimo tarpe.

  Temos:
  Balta iltis, gera uoslė: Lietuvos tarnybiniai šunys (24)

  Dar šia tema

  Pasienyje tarnavusiems šunims reikalinga parama
  Fotofaktas: jaunutė Frambos Judith saugos pasienį nuo nusikaltėlių
  Pasieniečių tarnybinis šuo 19-mečio šilutiškio namuose aptiko kanapes
  Lietuvos sieną apgins aviganiai Marsas ir Lara
  Tegai:
  pasieniečiai, tarnybinis šuo, labdara

  Svarbiausios temos