04:47 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Ąžuolas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos ir Izraelio draugystę įamžins ąžuolų giraitė "Izraelita"

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)
  5420

  Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 25 metinių proga Vilniaus rajone penktadienį bus pasodinta ąžuolų giraitė

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Penktadienį, balandžio 21 dieną, Vilniaus rajone, netoli Rukainių, bus sodinama ąžuolų giraitė, kuri taps gyvu Lietuvos ir Izraelio draugystės simboliu, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Aplinkos ministerija, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybė kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodins pusketvirto tūkstančio ąžuoliukų. Ši giraitė vadinsis "Izraelita" ir bus skirta Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-tosioms metinėms.

  "Izraelita — tai simbolinis vardas, ilgaamžės ir įvairialypės žydų ir lietuvių istorijos atspindys. Nepamiršdami skaudžios praeities ir pripažinę savo klaidas, turime drauge iš naujo kurti ateitį. Izraelitos giraitės sodinimas yra būtent toks žingsnis šia linkme", — sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Giraitė bus sodinama 0,9 hektaro teritorijoje. Po šio renginio Vilniaus rajone sužaliuos maždaug 3600 ąžuoliukų.

  Lietuva dvišalius santykius su Izraeliu plėtoja nuo 1992-ųjų. Izraelio ambasada Vilniuje atidaryta 2015 metų kovą. Iki tol šios šalies ambasadorius Lietuvai rezidavo Rygoje.

  Per Holokaustą Lietuvoje naciai, dažnai padedami vietinių kolaborantų, išžudė 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkstančių Lietuvos žydų. Pasaulio tautų teisuoliais Izraelis yra pripažinęs beveik 900 Lietuvos gyventojų, gelbėjusių žydus.

  Sausio pradžioje Lietuvos paštas išleido pašto ženklą, skirtą Lietuvos ir Izraelio 25-osioms diplomatinių santykių metinėms.

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)

  Dar šia tema

  Negalima užmiršti — Kaune pastatytas naujas paminklas Holokausto aukoms
  Kauniečių šeima tapo Pasaulio Tautų Teisuoliais
  Tegai:
  ąžuolas, Lietuvos ir Izraelio diplomatiniai santykiai, diplomatija, Lietuva

  Svarbiausios temos