13:09 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Studentai, archyvinė nuotrauka

  Patvirtintas 2017-ųjų valstybės studijų finansavimas

  © Фото: Vytautas Magnus University
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (159)
  1501 0 0

  Sumažėjus abiturientų skaičiui, valstybės finansavimas studijoms išlieka toks pat kaip pernai

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino 2017-ųjų priėmimui į aukštąsias mokyklas skiriamas lėšas ir valstybės finansuojamų vietų skaičių, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  Valstybės finansavimą studijoms gaus apie 14,4 tūkstančių stojančiųjų į bakalauro ir vientisąsias studijas, 4 tūkstančiai būsimųjų magistrantų, pusė tūkstančio doktorantų ir 400 rezidentų.

  Šiemet didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius aeronautikos, elektros ir elektronikos inžinerijos studijų programose: kolegijose joms numatoma skirti 150 studijų vietų daugiau, universitetuose jų skaičių numatoma didinti 15%. Taip pat numatoma rengti tik ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus, pagalbos mokiniui specialistus. Jiems numatoma skirti universitetuose — 141, kolegijose –121 valstybės finansuojamų studijų vietų.

  Mokytojus dalykininkus — chemijos, matematikos, fizikos, gamtos mokslų dalyko ir kitus mokytojus — numatoma rengti tik nuosekliai, pusantrų metų trukmės profesinėse studijose, į kurias gali įstoti asmenys, baigę dalyko bakalauro studijas.

  Pedagogikos profesinėms studijoms 2017-aisiais numatoma skirti 150 valstybės finansuojamų vietų. Pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas taip pat numatoma mokėti specialią stipendiją.

  Priėmimui į bakalauro ir vientisąsias studijas šiemet lėšų numatoma skirti tiek pat kiek pernai – 8,4 milijonus eurų. Universitetams planuojama skirti 5,432 milijonus eurų, kolegijoms — 2,951 milijonus eurų. Planuojama, kad valstybės finansavimą gaus 14,4 tūkstančių pirmakursių: 7,6 tūkstančiai — universitetuose, 6,8 tūkstančiai — kolegijose.

  Valstybės biudžeto lėšos antrosios pakopos studijoms šiemet lieka tokios pačios kaip pernai. Valstybės finansavimą magistrantūros studijoms numatoma skirti 3989 studentams.

  Taip pat kaip pernai bus finansuojamas priėmimas į doktorantūrą ir rezidentūrą. Numatoma, kad valstybės finansavimą studijoms gaus 477 doktorantai ir 400 rezidentų.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (159)

  Dar šia tema

  Vilniaus universitetas tarp geriausių pasaulio universitetų
  VDU pirmasis pakėlė dėstytojų ir mokslininkų atlyginimus
  LEU ir VDU susijings greičiau nei planavo
  ŠMM nustatė mažiausią konkursinį balą stojantiesiems
  Pranckietis: vyksta "protų nutekėjimo" procesas
  Tegai:
  finansavimas, studijos, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos