23:34 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2022

  Nuo balandžio 20 dienos prasideda vieno mėnesio laikotarpis, kuomet draudžiama žvejoti karšius, tačiau ketvertadienis yra paskutinė diena, kaibnegalima žvejoti lydekų

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Balandžio 20 —oji yra paskutinė diena, kai Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti lydekas. Tačiau nuo balandžio 20 dienos iki gegužės 20 dienos Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama žvejoti karšius, perspėja Aplinkos ministerijos specialistai.

  Karšių nerštas

  Karšiai neršti pradeda, kai vandens telkiniuose vanduo sušyla iki 12° C. Tuomet jie būriais iš Kuršių marių išplaukia į Nemuno atšakas ir įlankų pakraščius. Kiekvieno būrio nerštas prasideda iš ryto ir trunka 2-3 paras, susilpnėdamas tik vidurdienį ir naktį. Ikrai išleidžiami ramiose įlankose ant augalinio substrato, prie kurio ir prilimpa.

  Žvejai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Karšis labai vislus — maždaug nuo 100 iki 300 tūkst.ančių ikrelių, todėl sugavus karšius nuo balandžio 20-osios iki gegužės 20 dienos privaloma nedelsiant paleisti juos atgal į vandens telkinį, kad po keleto metų Nemuno deltoje ir Kuršių mariose galėtume džiaugtis gausiais žūklės laimikiais.

  Baudos už neteisėtą žvejybą

  Žuvys, įleistos į tinklelį sugautam laimikiui laikyti, nepaisant to, ar jos gyvybingos, ar ne, laikomos laimikiu ir už jas privalu atlyginti padarytą žalą — po 60 eurų už kiekvieną karšį. Jei žuvys bus sugautos draustinyje ar rezervate, teks sumokėti triskart daugiau — 180 eurų už kiekvieną karšį. Už pažeidimą teks sumokėti ir iki 300 eyrų baudą, taip pat bus konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės (meškerės, valtys ir kita).

  Lydekų žvejyba

  Nuo penktadienio, balandžio 21 dienos, bus leidžiama ne tik lydekų žvejyba, bet ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė. Aplinkosaugininkai primena, kad per vieną žvejybą leidžiama paimti ne daugiau kaip tris lydekas, jos negali būti mažesnės negu 45 centimetrų.

  Akcija "Lydeka 2017": Biržų rajone pagautas nusižengęs žvejys >>

  Kauno mariose nuo balandžio 20 dienos iki gegužės 20 dienos draudžiama bet kokia žvejyba.

  Dar šia tema

  Žvejai mėgėjai jau gali leidimą gauti valandų tikslumu
  Džiaugsmas žvejams: panaikintas draudimas žvejoti vėgėles
  Tegai:
  karšis, žvejai, žvejyba, draudimas, Lietuva

  Svarbiausios temos