16:43 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  590

  Nuo 2018 metų pradžios ligos išmokas turės teisę gauti ir seneliai, slaugantys sergantį vaiką namuose ar stacionare

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Seimas pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 10 straipsnio pataisoms, nustatydamas, kad ligos išmoką turi teisę gauti ir senelis (senelė), kai slaugo sergantį vaiką iki keturiolikos metų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Taip pat ligos išmoką jie galės gauti, jei slaugo stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką bei, kai slaugo stacionare, ambulatoriškai ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

  Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Bukauskas pažymėjo, kad šiandien teisės aktu yra leidžiama ir tėvui turėti tėvadienį vieną kartą per mėnesį, pasirenkant dieną.

  "Ir jeigu tai būtų įtvirtinta teisės aktu, aš manau, kad iš tiesų jaunosioms kartoms tai būtų pagrindas būti mūsų valstybėje todėl, kad valstybė rūpinasi ir skiria deramą dėmesį jaunosioms kartoms, ypač mūsų atžaloms", — sakė Bukauskas.

  Priimtos pataisos įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną.

  Dar šia tema

  Vaikų ligoninėje atlikta apie 200 kaulų čiulpų transplantacijų
  Šiais metais Vilniuje gimė 1000 vaikų daugiau nei pernai
  Pavojingi žaislai: kaip išrinkti dovaną vaikui
  Tegai:
  slaugyti sergantį vaiką, ligos išmokos

  Svarbiausios temos