13:17 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  75

  Septyniolikmetei Šiaulių gyventojai, kurios septynių mėnesių dukrytę vasarį dėl sumušimų komos būklės atsidūrė ligoninėje ir vėliau mirė, ir jos sugyventiniui pareikšti įtarimai dėl nužudymo

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Nustatyta, dėl kokios priežasties prieš du mėnesius mirė septynių mėnesių kūdikis Šiauliuose, pranešė Generalinė prokuratūra.

  Šiaulių apygardos prokuratūra, vadovaujanti ikiteisminiam tyrimui dėl galimo septynių mėnesių mergaitės nužudymo, gavo specialisto išvadą dėl kūdikio mirties priežasties. Išvadoje skelbiama, kad mergaitės mirtis yra smurtinė, konstatuota, kad mažylė mirė dėl sukrėsto vaiko sindromo.

  Šis faktas tik dar labiau pagrindžia mergaitės motinai ir jos sugyventiniui pareikštus įtarimus dėl nužudymo.

  Šiuo metu kūdikio motina yra suimta. Merginos sugyventiniui skirtos kitos kardomosios priemonės. Iš jo paimtas asmens dokumentas bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimais, taip pat jis įpareigotas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

  Tyrimą organizuojanti Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laimutė Martinavičienė kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą, prašydama įtariamai motinai skirti stacionarią psichologinę psichiatrinę ekspertizę. Taip bus siekiama išsiaiškinti, ar įtariamoji yra pakaltinama, ar įvykio metu galėjo suvokti savo veiksmų pavojingumą ir gali atsakyti už savo veiksmus. Ekspertizė šiuo metu yra atliekama.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Seimas uždraudė bet kokią smurto prieš vaikus apraišką
  Atnaujintas tyrimas dėl mažamečio, atvežto į ligoninę komos būsenoje
  Tauragės policijai teko pasirūpinti septyniais girtuoklių vaikais
  Tegai:
  vaikas, smurtas prieš vaikus, nužudymas, Generalinė prokuratūra, Šiauliai

  Svarbiausios temos