03:04 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Nuo praėjusių metų pradžios dėl padarytų įvairių korupcinių veikų iš tarnybos buvo atleisti septyni pasieniečiai

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Įsiteisėjus teismo nuosprendžiui iš tarnybos atleistas dokumentus klastojęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pasienietis R.V., praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Nesąžiningą pareigūną demaskavo ir sulaikė jo kolegos iš Imuniteto bei Kriminalinės žvalgybos skyrių.

  Penktadienį VSAT Vilniaus rinktinės vadas Virgilijus Raugalė pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido 37 metų Lavoriškių užkardos jaunesnįjį specialistą R.V. Toks sprendimas priimtas šią savaitę įsiteisėjus Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiui.

  Dabar jau buvęs pasienietis teismo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Jam buvo skirta 30 parų arešto bei metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

  Į Vilniaus rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei VSAT Imuniteto skyrių pareigūnų akiratį R.V. pakliuvo dar 2014 metų spalį. Tada jis buvo sulaikytas ir teismo sprendimu nušalintas nuo tarnybos.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardoje tarnavęs VSAT pareigūnas, galimai siekdamas gauti piniginį atlygį, į Kirgizijos piliečio pasą įdėjo datos spaudą apie užsieniečio išvykimą iš Šengeno erdvės ir vėlesnį atvykimą. Tyrimo metu paaiškėjo, jog iš tiesų kirgizas per valstybės sieną nevyko.

  Atlikti tokį veiksmą pareigūną sugundė buvęs jo kolega A.L., kuris iš tarnybos buvo anksčiau atleistas už kitus nusikaltimus. Šis veiksmas buvo traktuotas kaip prekyba poveikiu. Todėl A.L., kuris į nusikaltimą įtraukė Lavoriškių užkardos pareigūną, buvo skirta 1 732 eurų bauda.

  Nuo praėjusių metų pradžios dėl padarytų įvairių korupcinių veikų iš tarnybos buvo atleisti septyni pasieniečiai, kuriuos demaskavo kolegos iš VSAT imuniteto padalinių.

  Dar šia tema

  Pasienietis už vairavimą išgėrus ir kyšio siūlymą bus atleistas iš tarnybos
  Tegai:
  dokumentų klastojimas, atleisti iš tarnybos, pasienietis

  Svarbiausios temos