07:42 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Prasidėjo Europos imunizacijos savaitė, šiais metais medikai primena, kad infekcinių ligų galima išvengti laiku pasiskiepijus

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Balandžio 24-30 dienomis vyksta Europos imunizacijos savaitė, kurios metu specialistai ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir primena apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  ULAC duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20% visų registruotų ligų Lietuvoje, o vakcinomis šiandien galima kontroliuoti net 28 ligas. 

  "Nesvarbu, kas esi ir kiek tau metų. Liga dažniausiai užklumpa pačiu netinkamiausiu metu ir ilgam išmuša iš gyvenimo ritmo, sugriauna planus. Tačiau infekcinių ligų galima išvengti — tereikia laiku pasiskiepyti" — sakė ULAC vadovas profesorius  daktaras Saulius Čaplinskas.

  Europos imunizacijos savaitės metu ULAC specialistai ypatingą dėmesį skirs vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriui ir jo naujovei — vienuolikamečių mergaičių skiepijimui nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį.

  Taip pat savo tinklalapyje jie dalinsis informacija apie skiepais valdomas infekcijas, pateiks atsakymus į klausimus apie asmenų su nusilpusiu imunitetu vakcinaciją, keliautojų skiepus.

  Veikia konsultacijų telefonas

  ULAC specialistai, kilus klausimams apie skiepus, kviečia drąsiai skambinti ir konsultuotis.  

  Tai galima padaryti kasdien darbo dienomis telefonu +370  638 53979.

  Medikus ragina pasiskiepyti

  Pasirūpinti savo sveikata, pasiskiepyti nuo infekcinių ligų ir būti pavyzdžiu savo pacientams ULAC kviečia ir visus šalies medikus.

  Skiepai medikams — itin svarbūs, nes medicinos įstaigų darbuotojai nuolat rizikuoja užsikrėsti pavojingomis ligomis — tiek plintančiomis per orą, kraują,  patyrus mikrotraumas.

  Tymų prevencijos akciją primena paroda

  Praėjusiųjų metų Europos imunizacijos savaitės metu prie didelio atgarsio sulaukusios socialinės akcijos "Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!" prisijungė didelis būrys žinomų Lietuvos žmonių: sportininkų, medikų, verslininkų, žurnalistų, menininkų, atlikėjų ir šou atstovų.

  Выставка Не дай кори испортить твои планы
  Paroda "Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!"

  Jų nuotraukas galima išvysti ir šiemet — balandžio 24-30 dienomis paroda "Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!" veiks Sveikatos apsaugos ministerijoje. Visi maloniai kviečiami apsilankyti joje.

  Pasaulio sveikatos organizacija 2017-ųjų metų Europos imunizacijos savaitės šūkį sieja su asmenų vakcinacija nuo gimimo iki gilios senatvės.

  Dar šia tema

  Būkite budrūs: jau pabudo ligas platinančios erkės
  Susimąstykite apie skiepus — vis daugiau lietuvių suserga vėjaraupiais
  Medikai: dar ne vėlu skiepytis nuo gripo
  Tegai:
  pasiskiepyti, medikai, vakcinacija, Europos imunizacijos savaitė, Europa

  Svarbiausios temos