14:42 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Pasibaigus akcijai, draudžiančiai žvejoti neršiančias lydekas, aplinkosaugininkai nustatė beveik 400 pažeidimų, už kuriuos baudos siekia daugiau nei 9 tūkstančiai eurų

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Per šiemetinę akciją "Lydeka 2017" aplinkosaugininkai, surengę 455 reidus, nustatė 371 pažeidimą, didžioji dalis kurių įvyko Klaipėdos regione, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tokia akcija organizuojama kiekvieną pavasarį. Šiuo aplinkosauginiu skydu siekiama nuo brakonierių apsaugoti neršiančias lydekas ir vandens telkiniuose gausinti plėšriųjų žuvų išteklius, kurių, mokslinių tyrimų duomenimis, šalies vandens telkiniuose yra per mažai.

  Pažeidėjai turės atlyginti daugiau kaip 9 tūkstančių eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. Iš jų paimti neteisėtai naudoti 85 tinkliniai įrankiai, 30 mėgėjų žvejybos įrankių, 9 valtys.

  Aplinkosaugininkai primena, kad nuo balandžio 21 dienos jau galima žvejoti lydekas, bet Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės leidžia paimti ne daugiau kaip 3 ir ne mažesnes kaip 45 centimetrų ilgio lydekas.

  Pastebėjusieji gyvosios gamtos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir kitus aplinkosauginius pažeidimus turėtų apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Visuomenė nepritaria verslinei žvejybai
  Akcija "Lydeka 2017": Biržų rajone pagautas nusižengęs žvejys
  Žvejai mėgėjai jau gali leidimą gauti valandų tikslumu
  Tegai:
  lydeka, draudimas žvejoti lydekas, žvejyba, Lietuva

  Svarbiausios temos