05:27 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  497

  Vilniečiai gali džiaugtis tuo, kad Vilnius — draugiškas miestas jų augintiniams, tačiau perveždami savo keturkojus draugus, nepamiršti pasiimti dokumentus su augintinio skiepų žymomis, uždėti jam antsnukį ir pavadėlį ir laikytis kitų gyvūnų laikymo taisyklių

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Lietuvos sostinės viešuoju transportu bet kuris vilnietis ar miesto svečias gali nemokamai vežti gyvūnus, primena Vilniaus miesto savivaldybė.

  "Vilnius — europietiškas ir visiems draugiškas miestas. Atsinaujinantis ir visiems patrauklus viešasis transportas — taip pat to dalis. Todėl norime parodyti, kad sostinės autobusuose ir troleibusuose laukiami ir keturkojai "vilniečiai", — sako įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Vilniaus autobusais ir troleibusais bet kuris viešojo transporto keleivis turi teisę nemokamai vežti savo augintinį tam pritaikytoje taroje, pavyzdžiui, dėžėje, krepšyje ir panašiai.

  Табличка, разрешающая проезд животных в общественном транспорте
  Ženklas, leidžiantis gyvūnams važiuoti viešuoju transportu

  Tuo tarpu, jeigu keliaujama su didesniu augintiniu, netelpančiu į jokią tarą, jis gali būti vežamas ir be jos. Tačiau keleivis privalo turėti dokumentus su nurodytomis augintinio skiepų žymomis, o augintinis turi būti su antsnukiu ir laikomas už ne ilgesnio kaip 0,5 metro ilgio pavadėlio.

  Šie kriterijai numatyti Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisyklėse.

  Primenama, kad gyvūnui priteršus autobuso ar troleibuso saloną, jį vežantis keleivis privalo nedelsdamas išvalyti suteptą salono vietą. Be to, keleivis atsako už jo vežamų gyvūnų sukeltą žalą kitų keleivių sveikatai, gyvybei, nuosavybei, ramybei, ir privalo ją atlyginti.

  Balandį taip pat prasidėjo ir keletą savaičių truksianti akcija, kurios metu šunų šeimininkai bus skatinami būti atsakingais ir po pasivaikščiojimų surinkti savo augintinių ekskrementus.

  Balandžio mėnesį sostinės savivaldybės viešosios tvarkos darbuotojai drauge su Policijos pareigūnais lankysis įvairiuose Vilniaus parkuose, skveruose, daugiabučių rajonuose ir vilniečiams išdalins apie 700 specialių dėkliukų su maišeliais šunų ekskrementams surinkti.

  Šios akcijos tikslas — priminti vilniečiams, kad eidami pasivaikščioti su šunimi, nepamirštų pasiimti maišelio su kastuvėliu ir taip gerbtų ne tik savo augintinį, bet ir aplinką, kurioje gyvena.

  Primename, kad maišelius su gyvūnų ekskrementais galima mesti į specialiai tam skirtas šiukšliadėžes arba į bendrojo naudojimo atliekų konteinerius.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai ieško neabejingų tarnybą baigusiems šunims
  "Bėk su šunimi 2017" vyks Vilniuje gegužės pradžioje
  Medikai: pavasarį vėl gali paplisti šunų ir kačių platinamos ligos
  Socialinių tinklų žvaigždė — apkabinimus mėgstantis retriveris
  Tegai:
  augintiniai, viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos