12:38 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Šeima, archyvinė nuotrauka

  Valstybės paramos sulauks du ir daugiau vaikų auginančios šeimos

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  252 0 0

  Seimas parėmė konservatorių įstatymo projektui dėl neapmokestinamųjų pajamų didinimo vaikus auginančioms šeimoms; projektas toliau bus svarstomas Seime

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Šiandien Seimas pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pasiūlymui didinti neapmokestinamąsias pajamas du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Žmonės. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Vienas iš Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projekto iniciatorių Laurynas Kasčiūnas pabrėžė, kad šiuo pasiūlymu siekiama mokestinėmis priemonėmis skatinti vaikus auginančias šeimas, mokesčius labiau susiejant su vaikų skaičiumi. Pavyzdžiui, papildomai sumažinant pajamų apmokestinimą du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms.

  Pasak Kasčiūno, tai yra viena iš priemonių, didinančių šeimos gerovę, juk šeimos gerovės užtikrinimas — vienas iš motyvų, skatinančių auginti vaikus.

  "Šiuo pasiūlymu siekiama prisidėti ir prie demografinių problemų sprendimo, mažinti socialinę atskirtį, su kuria neretai susiduria daugiavaikės šeimos. Nes viena iš mažo gimstamumo priežasčių — gyventojų finansinis neapibrėžtumas, tai yra, gyventojai nesijaučia tikri, kad turės pakankamai pajamų šeimos išlaikymui", — teigė Kasčiūnas.

  Įstatymo projektu siūloma padidinti šiuo metu taikomą papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (PNPD) nuo 200 iki 300 eurų už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką ar įvaikį iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką ar įvaikį, jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą.

  Padidinus PNPD, du vaikus ar įvaikius auginantis vienas asmuo visiškai nemokės gyventojų pajamų mokesčio, jeigu jo darbo užmokestis neviršys 666,5 eurų per mėnesį, tris vaikus ar įvaikius — 866,5 eurų per mėnesį, o šeimos, auginančios du vaikus, pajamos "į rankas" maksimaliai padidės iki 15 eurų per mėnesį (arba 180 eurų per metus), tris vaikus — iki 30 eurų per mėnesį (arba 360 eurų per metus).

  Dar šia tema

  Neįgalių mažylių tėvai galės pusmetį atsikvėpti
  Juro Poželos fondas padės šeimoms susilaukti vaikų
  Tegai:
  du ir daugiau vaikų auginančios šeimos, papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD), šeima, parama, Seimas

  Svarbiausios temos