06:05 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija / Robertas Dačkus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (126)
  1820

  Diktanto organizatoriai pažymi, kad Lietuvos gyventojų raštingumas ima prastėti: iš 33 tūkstančių parašiusių diktantą žmonių, finale susirungė tik 80 suaugusiųjų ir moksleivių, kurie pirmajame etape padarė ne daugiau kaip keturias klaidas

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Šiandien Prezidentūroje buvo apdovanoti jubiliejinio — dešimtojo — Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

  Ceremonijoje Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino nugalėtojus ir organizatorius ir padėkos raštus įteikė devyniems konkurso finalininkams, keturiems raštingiausiems mokiniams ir mokyklai.

  Diktanto nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje apdovanota teisininkė Jovita Venckuvienė.

  Raštingiausia 2017 metų mokine tapo Druskininkų "Ryto" gimnazijos 1a klasės auklėtinė penkiolikmetė Rusnė Kuliešiūtė. Ji yra jauniausia nugalėtoja diktanto istorijoje.

  Kaip aktyviausiai dalyvavusi mokykla apdovanota Vilniaus Gabijos gimnazija, kurioje diktantą šiemet rašė net 1104 mokiniai.

  Padėka perduota ir raštingiausia užsienio lietuve tapusiai ambasadorei Austrijoje Loretai Zakarevičienei.

  "Labai malonu matyti pačius raštingiausius žmones — iš įvairių Lietuvos vietų, skirtingo amžiaus ir patirties. Nacionalinis diktantas jau dešimt metų tiesia kelius, kad raštingumo kultūra šioje technologijų eroje išliktų kaip neginčijama vertybė. Poreikis būti raštingam parodo, kad didžiuojamės savo unikalia kalba ir mums visiems svarbi jos ateitis", — sakė Prezidentė.

  Šiemet Nacionalinį diktantą rašė itin daug dalyvių — daugiau nei 33 tūkstančių žmonių Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, ambasadose užsienyje ir lietuvių bendruomenėse. Diktanto finale rungėsi 80 suaugusiųjų ir moksleivių, kurie pirmajame etape padarė ne daugiau kaip keturias klaidas.

  Nors dalyvių skaičius kasmet auga, organizatoriai pastebi, kad šalies gyventojų raštingumas ima prastėti. Nacionalinis diktantas atskleidžia ir švietimo sistemos spragas, todėl būtina didesnį dėmesį skirti gebėjimo taisyklingai rašyti ugdymui mokykloje ankstyvame amžiuje. Šalies vadovės teigimu, ugdant mokinių raštingumą, mokant juos skaityti ir suvokti tekstą, svarbus vaidmuo tenka ne tik pradinių klasių ir lietuvių kalbos, bet ir kitų dalykų mokytojams.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (126)

  Dar šia tema

  Konstitucijos diena — kas geriausiai žino pagrindinį įstatymą
  Tegai:
  raštingumas, Prezidentūra, Nacionalinis diktantas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos