16:23 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (10)
  47

  Antradienį Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Antradienį Seime 91 parlamentaras nubalsavo už rezoliuciją "Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Priimdami sprendimą Seimo nariai atsižvelgė į tai, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

  "Tačiau praėjus aštuoniolikai metų nuo tai nustačiusio Seimo priimto nutarimo įsigaliojimo, nėra jokio aiškumo dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų užbaigimo iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo", — rašome pranešime.

  Rezoliucija reikalinga dėl to, kad Vyriausybės skirto finansavimo nepakanka net būtiniausiems aikštės sutvarkymo darbams užbaigti, o kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialui lėšų iš viso neskirta.

  Rezoliucijos priėmimui įtaką turėjo  ir tai, kad visuomeninės patriotinės organizacijos anksčiau pritarė  idėjai 2018 metų vasario 16 dieną Lukiškių aikštėje pastatyti ir atidengti paminklą "Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti", kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui.

  Paminklas "Vyčiui" — dovana Lietuvai Valstybės 100-čio proga >>

  Priimta rezoliucija, siekiant, kad iki 2018 metaų vasario 16 dieną būtų galutinai sutvarkyta Lukiškių aikštė Vilniuje ir pastatytas visų laikų kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimo memorialas.

  Todėl Seimas prašo Vyriausybės skirti papildomų lėšų Lukiškių aikštės sutvarkymo darbams užbaigti pritarti Vyčio skulptūros pastatymui.

  Temos:
  Lukiškių aikštės laisvės simbolis — "partizanų" bunkeris ar Vytis (10)

  Dar šia tema

  Valstybės šimtmečio proga — maršrutas po valstybės kūrėjų vietas
  Skvernelis jau pradėjo dovanoti Lietuvos vėliavas
  Tegai:
  Lukiškių aikštė, paminklas, valstybės šimtmetis, Seimas, Vilnius

  Svarbiausios temos