06:04 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Policininkai, archyvinė nuotrauka

  Visus statutinius pareigūnus siūloma rengti po vienu stogu

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (126)
  2102

  Vidaus reikalų ministerija siūlo naują pareigūnų rengimo standartą — Viešojo saugumo akademijos įsteigimą, kurioje policininkai, muitininkai ir kiti statutiniai pareigūnai mokytųsi vienoje įstaigoje

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Vykdant aukštojo mokslo pertvarką Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo įsteigti Viešojo saugumo akademiją, praneša VRM spaudos tarnyba.

  Į steigiamą akademiją būtų integruojamos vidaus tarnybos pareigūnų profesinio mokymo įstaigos ir padaliniai (trys mokyklos, trys mokymo centrai ir vienas mokymo poskyris), Muitinės mokymo centras ir Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos mokymo centras.

  VRM teigimu, tokiu būdu pareigūnams būtų sudaromos nuolatinio tobulėjimo ir mokymosi sąlygos siekiant tolesnės karjeros. Atsirastų sąsaja tarp pirminio pareigūnų parengimo ir aukštojo mokslo.

  "Visi statutiniai pareigūnai būtų rengiami vienoje įstaigoje. Akademija taip pat užtikrintų nuolatinį pareigūnų mokymą — nuo profesinio parengimo iki bakalauro ar net magistro studijų", — aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Planuojama, kad Viešojo saugumo akademijoje iš viso galėtų studijuoti apie 1 200 studentų, o neformaliame mokyme nuolat dalyvautų apie 500 klausytojų.

  "Daugumai specializuotų fakultetų papildomų išlaidų nereikėtų, tačiau atsirastų bendri standartai, bendri dalykai, kai kur gal net pavyktų sutaupyti. Pavyzdžiui, ir policijos, ir muitinės, ir Kalėjimų departamento darbuotojai turi mokėti naudotis ginklu, tad visiems galbūt pakaktų vienos šaudyklos", — sako Misiūnas.

  Planuojama, kad sujungimo ir steigimo etapu akademijai reikėtų apie keturis milijonus eurų lėšų. Veiklos palaikymui kasmet — apie 0,5-1 milijono eurų.

  "Šiuo metu tariamasi, kokiose patalpose galėtų veikti Viešojo saugumo akademija. Taip pat daug kalbamės su Mykolo Romerio universiteto vadovybe, mat šiame universitete šiuo metu vykdomos viešojo saugumo studijos", — aiškina Misiūnas.

  Viešojo saugumo akademijos steigimui dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas.

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (126)

  Dar šia tema

  Vilniuje duris atvėrė moderni "Aro" rinktinės bazė
  Pasieniečių mokykla kviečia į atvirų durų dieną
  Tegai:
  pareigūnų rengimas, Viešojo saugumo akademija, Vidaus reikalų ministerija (VRM)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos