03:42 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Kokius turtus dovanoja pavasarinė gamta, kas švilpauja miške, kaip suteikti pirmąją pagalbą gamtoje — tai ir daug kitų žinių sužinos nemokamų pasivaikščiojimų po regioninius parkus dalyviai

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Miestiečiai kviečiami aktyviai pailsėti ir pažinti gamtos paslaptis Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, praneša Vilniaus savivaldybė.

  "Kiekvieną gegužės mėnesio savaitgalį keliaukime žaliaisiais takais, palieskime, paragaukime, pajauskime pavasarinę gamtą. Sužinokime neįmintas paslaptis patys ir papasakokime tą naują žinią draugams", — aprašo renginį organizatoriai.

  Pavasariniai laukiniai augalai mūsų sveikatai

  Nors pavasaris dar nedžiugina saule ir šiluma, tačiau gamta jau dovanoja mums savo turtus apie kuriuos galėsite sužinoti gegužės 6 dieną vyksiančiame praktiniame užsiėmime gamtoje "Pavasariniai laukiniai augalai mūsų sveikatai".

  Kartu su žolininke Rasokle bus galima pastebėti ir pažinti bundančius augalus, paragauti jų, sužinoti apie jų panaudojimo galimybes stiprinant organizmą. Pavasaris dilgėlių, beržų, kiaulpienių metas, todėl apie juos bus daugiausia pasakojama.

  Užsiėmimas vyks Pūčkorių apylinkėse, šalia Pūčkorių pažintinio tako. Užsiėmimo pradžia 11:00, trukmė apie 2,5 valandos. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams.

  Pasivaikščiojimas Pavilnių regioninio parko takais

  Gegužės 13 dieną visi norintieji kviečiami pakeliauti Pavilnių regioninio parko takais — Belmonto, Pavilnio, Tuputiškių ir Pūčkorių apylinkėmis.

  "Ties Belmontu pradėję žygį, keliausime erozinės plynaukštės šlaitais, Vilnios pakrantėmis, buvusio Leoniškių palivarko vietovėmis, pro Tuputiškių serpantiną link Belmonto malūno. Paskutinėje atkarpoje mėgausimės Pūčkorių pažintinio tako vaizdais", — pasakoja organizatoriai.

  Žygio pradžia 11:00, trukmė apie 4 valandas. Norintieji keliauti renkasi Batoro gatvėje esančioje "Rudens" autobusų sustojimo vietoje, žygis baigsis prie Pūčkorių piliakalnio.

  Organizatoriai prašo neužmiršti šiltos arbatos, užkandžių bei patogios avalynės. Laukiami visi. Žygio vadas geografas ir kelionių fanatikas Tadas Šidiškis.

  Ornitologinis žygis

  Ar žinot kurie paukščiai suka lizdus, o kurie gyvena inkiluose? Ką miške veikia nykštukas su karietaite? Kas švilpauja miške? Sužinoti atsakymus į šiuos klausimus bus suteikta galimybė gegužės 21 dieną ornitologinio žygio metu  "Verkių regioninio parko sparnuočiai".

  Dviratininkai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Žygio dalyviai susipažins su miško ir ežerėlių paukščiais. Pamatys ir išgirs strazdus, genius, pečialindas, bukutį, liputį, varnėnus ar net poną garnį. Be to, išmoks atskirti keleto paukščių balsų. Žygį ves ornitologas, www.pazinkpaukscius.lt įkūrėjas ir edukacinių užsiėmimų vadovas Gediminas Petkus.

  Žygis vyks Verkių regioniniame parke, Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje. Trukmė apie 1,5 valandos. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams. 

  Organizatoriai žada pirmiesiems 10 užsiregistravusiems suteikti galimybę žygio metu išbandyti naujus žiūronus. 

  Svarbiausios žinios apie pirmąją pagalbą gamtoje — žygio metu

  O gegužės 27 dieną 11:00 Balsio ežero paplūdimyje (Verkių regioniniame parke) vyks susitikimas su kineziterapeute Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstove Milda. Ji papasakos apie pirmąją pagalbą gamtoje: bus kalbama apie erkes, įgėlimus, traumas, skendimus, saulės smūgį ir panašiai. Tai aktuali tema mėgstantiems laisvalaikį leisti gamtoje.

  Organizatoriai prašo nepamišti pasiimti vandens, užkandžių ir pasirūpinti patogia avalyne, nes vietoje niekas nesėdės, o visi aktyviai keliaus Žaliųjų ežerų pakrantėmis. Užsiėmimo pradžia 11:00, trukmė 2 valandas.  Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams. 

  Organizatoriai pažymi, kad užsiėmimuose dalyvių skaičius ribotas, todėl  būtina registracija. Registracijos formą galima rasti internetinėje svetainėje www.pavilniai-verkiai.lt naujienų skiltyje.

  Visi renginiai nemokami. Juos organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

  Dar šia tema

  Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia į žygį palei marias
  Neries regioniniame parke atrastas labai senyvas piliakalnis
  Perkant lankytojo bilietus, suteikiama parama saugomoms teritorijoms
  Šiemet Vilnius sužaliuos rekordiniu medžių skaičiumi
  Tegai:
  pažintinis žygis, Verkių regioninis parkas, Pavilnių regioninis parkas

  Svarbiausios temos