06:31 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Nėsčia moteris prie vairo, archyvinė nuotrauka

  Nėščioms keliuose siūloma leisti naudotis neįgaliųjų lengvatomis

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Parlamentarai siūlo nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaiką iki trejų metų ar laikinai nedarbingiems dėl fizinės traumos, taikyti tokias pat kelių eismo taisyklių lengvatas kaip ir neįgaliesiems, kad palengvintų jų dalyvavimą eisme

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo įstatymo projekte siūloma, kad kelių eismo taisyklių lengvatų, tokių pat kaip ir neįgaliesiems, atsirastų dar trims visuomenės grupėms: nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaikus (vaiką) iki trejų metų, dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems asmenims, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Planuojama, kad šios trys socialiai jautrios visuomenės grupės galės nepaisyti kelio ženklų "Stovėjimo ribotą laiką vieta" ir "Stovėjimo nurodytu laiku vieta" reikalavimų, be to, bus leidžiama sustoti ir stovėti kelio ženklų "Sustoti draudžiama", "Stovėti draudžiama" galiojimo zonose.

  "Įstatymo pataisa nesiekiama sumažinti automobilių statymo vietų neįgaliesiams. Prie prekybos centrų turės atsirasti analogiško kaip neįgaliųjų atveju ženklinimo automobiliams  statyti  skirtos vietos. Šia pataisa siekiama praplėsti automobilių statymo vietų skaičių minėtoms asmenų grupėms", — sako pataisų iniciatorius Seimo narys Mindaugas Puidokas.

  Šiuo metu kelių eismo taisyklės, kurias patvirtino Vyriausybė, nustato, kad vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu "Neįgalusis", taip pat leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais "Eismas draudžiamas" ir "Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas". Numatoma, kad tas pats bus leidžiama ir nėščioms moterims, asmenims vieniems auginantiems vaikus (vaiką) iki trejų metų, ir dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems asmenims.

  "Kituose etapuose būtų siekiama, kad neįgaliesiams skirtų vietų automobiliams statyti padaugėtų. Ketinama kreiptis į aplinkos ministeriją siūlant taisyti tai numatančius ministro įsakymus ir taip išspręsti kai kuriose vietose esantį automobilių statymo vietų trūkumą neįgaliesiems", — teigia Seimo narys Justas Džiugelis.

  Šeima, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Šios lengvatos būtinos, nes šiek tiek palengvintų minėtų asmenų grupių asmenų transporto priemonių dalyvavimą eisme. Siūlomame įstatymo projekte šios lengvatos numatytos ir anksčiau minėtoms asmenų kategorijoms.

  Nėščiųjų moterų nebandoma prilyginti neįgaliam asmeniui, tačiau dėl nėštumo nulemtos būsenos jos sunkiau dalyvauja eisme, sunkiau judėti, apsipirkti, apsilankyti pas gydytoją.

  Kilus abejonių nėštumo faktą patvirtintų jau ir dabar nėščiosioms gydytojo išduodama kortelė, asmenų, vienų auginančių vaiką iki trejų metų, statusą patvirtintų registrų centre esantys duomenys, o laikinai dėl fizinės traumos nedarbingų asmenų statusą patvirtintų gydytojo išduota pažyma.

  Šių asmenų vairuojamas transporto priemones būtų galima identifikuoti pagal sveikatos apsaugos ministerijos ar jos įgaliotų institucijų išduotas automobilių statymo korteles, kurios būtų automobilyje dedamos matomoje vietoje.

  "Įstatymo projektu siekiama įteisinti papildomus žymėjimus, pagal kuriuos būtų galima identifikuoti asmenis, kurie ribotą laiką susiduria su mobilumo (judėjimo) problemomis. Įstatymo pataisa suteiks teisinį pagrindą dar kelioms socialiai jautrioms asmenų grupėms ateityje pasinaudoti lengvatomis ir nepaisyti tam tikrų kelio ženklų", — komentuoja advokatų profesinės bendrijos Confidence Law Office advokatė Giedrė Kaziliūnaitė.

  Šia iniciatyva siūloma papildomai įrengti daugiau automobilių statymo vietų su atskirtu žymėjimu. Šį žymėjimą dar turės patvirtinti Vyriausybė, tačiau planuojama, kad papildomos, naujos automobilių statymui skirtos vietos bus žymimos žaliame ir geltoname fone.

  Įstatymo pataisą tikimasi priimti dar šioje pavasario sesijoje.

  Dar šia tema

  Tarnybos laiku policija ne tik gaudo nusikaltėlius, bet ir keičia padangas
  Policija informoja vairuotojus apie gegužės patikrinimus keliuose
  Tegai:
  auginantys vaiką iki trejų metų asmenys, laikinai nedarbingas, kelių eismo taisyklių lengvatos, nėščios

  Svarbiausios temos