08:05 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Priklausomybės ligų centrai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje veiks tik vienas Priklausomybės ligų centras

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3602

  Sveikatos apsaugos ministerija planuoja reorganizuoti šalies Priklausomybės ligų centrus ir iš penkių šiuo metu veikiančių įstaigų liks tik vienas koordinuotas centras

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradeda Priklausomybės ligų centrų (PLC) reorganizaciją, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Pagal projektą, kuriam jau pritarė ministrų kabinetas, siekiama pagerinti priklausomybės ligų gydymo paslaugų prieinamumą ir kokybę, reorganizuojant šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje veikiančius priklausomybės centrus ir optimizuojant jų veiklą.

  Iš penkių Lietuvoje veikiančių priklausomybės ligų centrų, turėtų likti vienas koordinacinis centras ir jo padaliniai miestuose. Tokia reorganizacija yra būtina, nes PLC gydymo paslaugas teikia daugiau nei 20 metų, tačiau jų veikla nei karto nebuvo standartizuota ir turi daug skirtumų.

  Kas bus po reorganizacijos

  Po reorganizacijos veiks Respublikinis priklausomybės ligų centras prie SAM, kuris teiks gydymo paslaugas asmenims, nesaikingai vartojantiems alkoholį,  narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas, taip pat sergantiems kitomis priklausomybės ligomis.

  Lauko kavinės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pagalba būtų teikiama bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, socialinės pagalbos, vaiko teisių apsaugos tarnybomis, teisėsaugos institucijomis. Bus lengviau organizuoti kompleksinį gydymą ir reabilitaciją.

  Pagrindinis centras, prie kurio bus prijungiami kiti, būtų Vilniaus PLC, kuris šiuo metu turi didžiausius žmogiškuosius išteklius ir pakankamus administracinius gebėjimus, todėl jam būtų pavedama atlikti su reorganizavimu susijusius veiksmus.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, po reorganizacijos bus užtikrintas vienodas gydymo paslaugų prieinamumas ir padidintas teikiamų paslaugų spektras. Žmonės gaus ne tik reikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau ir integruotas psichosocialinės reabilitacijos, socialinio darbuotojo, psichologo, ergoterapeuto, psichiatro ir psichikos sveikatos slaugytojo paslaugas. Bus užtikrintas ir veiksmingas metodinis vadovavimas.

  Kaune atidaromi nakvynės namai alkoholikams ir narkomanams >>

  Žmonės, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu gaus PSDF apmokamas paslaugas. Tuo tarpu žmonėms, kurių draudimas yra nutrūkęs, gydymo paslaugos bus apmokamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų.

  Dar šia tema

  Karbauskis: alkoholio poveikio visuomenei statistika yra tragiška
  Skvernelis: kavinėse reikia uždrausti ne tik alkoholį, bet ir rūkymą
  Priklausomybės ligų centruose bus sumažintas pagalbinių darbuotojų kiekis
  Tegai:
  priklausomybės ligos, alkoholizmas, alkoholis, narkotikai, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos