02:29 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Šį savatgalį vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pasistiprinti Europos restoranų mugėje, pasigrožėti sužydusiu Botanikos sodu, o Motinos dienos proga nemokamai apsilankyti Valdovų rūmuose ir kino teatre "Pasaka"

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Sostinės gyventojams pirmąjį gegužės savaitgalį neverta likti namuose — mieste vyks daugybė įvairiausių renginių nuo važinėjimo ant dviračių iki vyno degustacijos.  

  Europos dienos šventė

  Gegužės 5-7 dienomis Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte švęsime Europos dieną.

  Nuo penktadienio pietų iki sekmadienio vėlyvos popietės organizatoriai kviečia pasistiprinti Europos restoranų mugėje, kurį įsikurs Gedimino prospekte tarp Vinco Kudirkos ir Katedros aikščių.

  "Galėsite paragauti Airijos, Belgijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Olandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos virtuvių patiekalų", — žada organizatoriai.

  Lankytojai galės išbandyti savo jėgas žaisdami disk-golfą, šachmatus ar ledo ritulį, o šeštadienį Kudirkos aikštėje visi kviečiami pasiklausyti koncertų. 

  Kur? Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte.

  Kada? Gegužės 5-7 dienomis.

  Pavingiuojam

  Savivaldybė kviečia į atsinaujinusį Vingio parką — aktyviai praleisti savaitgalį tris dienas truksiančioje šventėje, pasigrožėti sužydusiu VU Botanikos sodu šalia parko, sportuoti su "Sveiku miestu", o mėgstančių grilinti lauks nauja prie parko įsikūrusi "Iki" grilio zona.

  "Pažadame, jog kiekvieną renginio dieną jūsų lauks daugybė skirtingų įdomių užsiėmimų, tad sau patinkančią veiklą šventėje ras jaunimas ir senjorai, sportininkai ir gamtos mylėtojai, šeimos su mažyliais ir Mamos dienos proga savo mamas pasveikinti skubėsiantys vaikai!" — kviečia organizatoriai.

  Kur? Vingio parkas. 

  Kada? Gegužės 5-7 dienomis.

  Motinos diena Valdovų rūmuose

  Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šeštadienį kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai.

  Kur? Valdovų rūmai. 

  Kada? Gegužės 6 dieną.

  Дворец Правителей на Кафедральной площади Вильнюса
  © Sputnik / Александр Липовец
  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

  Šeimų laisvadieniai ant dviračių

  Dviračių entuziastai kviečia šeimas į "Šeimų laisvadienius ant dviračių".

  Pirmasis "Šeimų laisvadienių ant dviračių" iniciatyvos važiavimas vyks gegužės 6 dieną nuo 12:00 iki 15:00 valandos. Kiti žygiai bus organizuojami birželio 17 dieną, taip pat liepos 15 dieną, rugpjūčio 19 dieną ir rugsėjo 9 dieną tuo pačiu laiku.

  Iniciatyvos metu šeimų laukia specialios pamokėlės apie saugų ir atsakingą važiavimą dviračiais su vaikais, praktiniai patarimai apie tinkamą ir reikiamą inventorių nuo vaiko gimimo iki savarankiško važiavimo bei galimybė išbandyti populiarius dviračių maršrutus sostinėje ir tuo pačiu atrasti bendraminčių, dviračių entuziastų.

  Kur? Vingio parko estrada 

  Kada? Gegužės 6 dieną 12:00.

  Семья на велосипедах
  Šeima važinėja dviračiais

  Vyno paroda

  "Vyno dienos" — didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse, organizuojama nuo 2005 metų.

  Kasmet parodoje apsilanko apie keturis tūkstančius lankytojų. Ketvirtis jų — vyno profesionalai. Likusieji — vyno mėgėjai.

  Kiekvienas lankytojas gauna taurę, parodos dalyvių ir vyno katalogą ir gali keliauti per sales pažindamas, atsirinkdamas, bendraudamas su užsienio vyndariais ir lietuviais profesionalais.

  "Norime, kad vyno pasiūlos įvairovė negąsdintų, o žavėtų. Taip bus, kai kiekviename butelyje matysime ne prekę, o asmenybę, pajusime skonio niuansus, nulemtus gamtos, vynuogių veislių, gamybos tradicijų ir žmonių, sukūrusių vyną", — sako vienas parodos iniciatorių Arūnas Starkus.

  Paroda yra vieta, kurioje galima pabendrauti su vyndariais be tarpininkų, pasiklausyti jų pasakojimų, pajusti pasaulio vynuogynų margumyną.  

  Kur? Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo", Laisvės prospektas 5.

  Kada? Gegužės 5-6 dienomis.

  Бокалы с напитками
  Taurės su vynu

  Pavasario žiedų šventė

  Vilniaus miesto savivaldybė kviečia į Pavasario žiedų šventę VU Botanikos sode Vingio skyriuje.

  Gegužės mėnesį nuostabų Vingio parke esantį kampelį užlieja gausus tulpių žydėjimas.

  "Juk tulpių įvairovė tokia stulbinanti: didelės kaip krūmai ir miniatiūrinės, pilnavidurės ir daugiažiedės, siauralapės ir margalapės, šerkšnotosios ir papūginės, kvepiančios ir lelijažiedės, o spalvų įvairovė — nuo juodų iki visiškai baltų, tad sunku viską ir išvardinti", — dalijasi organizatoriai.

  Šiuo metu žydės ne tik tulpės, bet ir daugelis kitų gėlių, krūmų bei medžių.

  Kur? VU Botanikos sode Vingio skyrius LITEXPO 

  Kada? Gegužės 6 dieną 12:00.

  Праздник цветения тюльпанов
  © Sputnik
  Tulpės

  Pakviesk mamą į kiną

  Geriausia dovana mamai — tai laikas praleistas kartu.

  Sekmadienį kino teatre "Pasakoje" vyks šventiška akcija, kuomet visoms, į kino teatrą savo vaikų atlydėtoms mamoms, bilietai į visus kino filmus bus nemokami.

  Motinos dienos akcija galios visoms mamoms, kurias į kino teatrą atsives jų vaikai, kartu žiūrėsiantys filmą. Nebus ribojamas nei mamų, nei vaikų amžius ar pasirinktų filmų skaičius, tad kino teatre su mama galima praleisti nors ir visą dieną.

  Kokį filmą bepasirinktumėte, seansas, praleistas su brangiausiu žmogumi — mama — bus įsimintinas ir nepakartojamas.

  Kur? Kino teatras "Pasaka". 

  Kada? Gegužės 7 dieną.

  Зрители в кинотеатре
  © Photo: Depositphotos
  Žiūrovai kino salėje

  Operos šventė

  Tarptautinė organizacija "Opera Europa" priėmė sprendimą Europos operos dienos minėjimo renginių programą paversti savaitine.  Net 70 operos teatrų įvairiose valstybėse nuo šio savaitgalio savo žiūrovams siūlys nemokamus renginius bei malonius siurprizus.

  Gegužės 6 dieną 11:00 pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo ruošiami tradiciniai "Pusryčiai su Kipru".

  Beskanaudami kavą galėsite šnekučiuotis su operos solistu Eugenijumi Chrebtovu, dainuojančiu operose "Don Karlas", "Figaro vedybos", "Bohema", "Eugenijus Oneginas".

  "Auksinio scenos kryžiaus" laureatė balerina Kristina Gudžiūnaitė papasakos apie naujausią teatro premjerą — šokio spektaklį "Piaf", o jaunieji solistai Edgaras Davidovičius ir Žygimantas Galinis pristatys teatro operos stažuotojų parengtą rinktinių operos arijų programą "Beprotiška operos diena".  

  Nuotaikingoje programoje, kuri teatro Kamerinėje salėje skambės savaite vėliau — gegužės 13 dieną 12:30 val., dalyvaus ir Agnė Stančikaitė, Steponas Zonys bei Kšištofas Bondarenko.  

  Nepatingėję tą dieną prieš jaunųjų solistų koncertą užsukti į teatrą anksčiau nuo 11:30 pirmieji galės paskanauti Teatro skonio — "Choco Group" įmonėje pagaminto išskirtinio specialios receptūros šokolado. O kai pamalonintas ir gomurys, ir klausa, belieka džiaugsmo suteikti akims — teatro operos spektakliuose dalyvaujančios "Polėkio" šokėjos 14:30 visus pakvies į savo pasirodymą.

  Kur? Operos ir Baleto teatras. 

  Kada? Gegužės 6 dieną 11:00.

  Dar šia tema

  "Europos dviračių iššūkis 2017": visą gegužę mink pedalus už savo miestą
  "Bėk su šunimi 2017" vyks Vilniuje gegužės pradžioje
  Tegai:
  savatgalio renginiai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Motinos diena, Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Vilnius

  Svarbiausios temos