15:37 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  316

  Sostinės valdžia kartu su meteorologais išanalizavo penkerių metų šiltojo sezono oro statistiką ir nusprendė, kad Vilniuje reikalinga nuo lietaus apsauganti grilio zona, kur vilniečiai galėtų smagiai leisti savaitgalius

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Penktadienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir meteorologas Donatas Valiukas pirmieji išbandė Vingio parko grilio zoną, kurią miestui padovanojo prekybos tinklas "IKI", pranešė savvaldybės spaudos tarnyba.

  Valiukas neseniai atliko penkerių pastarųjų vasarų orų analizę ir nustatė, kad  vidutiniškai šiltuoju metų laikotarpiu mėnesiui tenka vos 17 dienų be kritulių, taigi nepriekaištingas oras savaitgalio išvykai į užmiestį ar sodą — lyg loterija.

  Kaip praleisti gegužės 5-7 dienų savaitgalį Vilniuje >>

  Sostinės Vingio parke įrengtos viešos, griliui pritaikytos vietos, nuo šiol leis vilniečiams lanksčiau planuoti savo laisvalaikį ir išsiruošti į iškylas gamtoje ekspromtu. Įrengtais griliais vienu metu galės naudotis 4 šeimos ar draugų kompanijos.

  Prekybos tinklas "IKI", kuris padovanojo vilniečiams grilio zoną, siekia keisti gyventojų grilinimo įpročius, skatinti tą daryti dažniau ir padėti maksimaliai išnaudoti lietuvišką vasarą, dažnai šykštinčią gerų orų. Sostinės meras antrino, kad ši iniciatyva prisideda prie draugiško gyventojams miesto kūrimo.

  Prekybos tinklo iniciatyva ir lėšomis buvo įrengta naujoji grilio zona, atstovai taip pat tikina, kad šalies gyventojai tampa vis aktyvesniais ir išradingesniais grilintojais, todėl jiems nepakanka suplanuotų išvykų į užmiestį, kaip nepakanka vien tradicinio šašlyko.

  "IKI" grilio zona leisti laiką gamtoje kvies ne tik Vilniaus Vingio parke, bet ir kitose viešo naudojimo vietose visoje šalyje. Prekybos tinklo iniciatyva bus įrengta 10 tokių grilio zonų visoje Lietuvoje. Išrinkti šias vietas, gali kiekvienas gyventojas paskelbto konkurso metu.

  Iki gegužės 1 dienos, konkurso dalyviai siūlė vietas kepsninėms įrengti, o šiuo metu gali iki gegužės 11 dienos balsuoti už vietą, kurioje būtų įrengtos lauko kepsninės.

  Daugiausia skaitytojų balsų sulaukusių kepsninių vietų bus paskelbtos gegužės 12 dienos ir įrengtos iki vasaros vidurio.

  Dar šia tema

  Vilnius kviečia šeimas praleisti laisvadienius ant dviračio
  Dviratininkų Vilnius: kur šiemet atsiras nauji dviračių takai
  Šiemet Vilnius sužaliuos rekordiniu medžių skaičiumi
  Nauji pūkuoti Vingio parko gyventojai
  Tegai:
  grilio zona, laisvalaikis, maistas ir gėrimai, maistas, Vingio parkas, Vilnius

  Svarbiausios temos