07:47 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  106

  Vilniaus savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą; iki kitų metų siekiama atnaujinti net 40% Vilniaus autobusų parko už 40,5 milijonų eurų

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė atvirą tarptautinį konkursą, siekdama lizingu įsigyti 150 naujų autobusų už ne didesnę nei 40,5 milijonų eurų sumą, pranešė savivaldybės spaudoos tarnyba.

  Iš viso siekiama atnaujinti 40% viso "Vilniaus viešojo transporto" autobusų parko. Planuojama įsigyti 100 dviašių ir 50 triašių žemagrindžių autobusų.

  Tarptautinio konkurso rezultatai bus vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijus: lizingo kainą, degalų sąnaudas, papildomą garantinį aptarnavimą ir autobusų pristatymo terminus. Tikimasi, kad pirmieji nauji autobusai Vilniaus gatvėmis riedės jau kitąmet.

  "Vilniaus viešojo transporto" vadovo Gintaro Maželio teigimu, naujų autobusų įsigijimas per metus keleivių skaičių padidintų daugiau nei 3 —3,5%.

  Savivaldybė yra suplanavusi atnaujinti ne tik autobusų, bet ir troleibusų parką. Per ateinančius dvejus metus iš ES struktūrinių fondų lėšų ketinama įsigyti ir apie 40 troleibusų.

  Skaičiuojama, kad apie 40 troleibusų kainuos per 15 milijonų 829 tūkstančių eurų, iš kurių 13 milijonų 455 tūkstančių eurų ― ES investicijų lėšos, o 2 milijonai 374 tūkstančių eurų — savivaldybės biudžeto lėšos.

  Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu >>

  "Vilniaus viešasis transportas" yra didžiausia Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė, kasdien pervežanti apie pusę milijono keleivių. Šiuo metu sostinės gatvėmis keleivius veža 352 autobusai ir 188 troleibusai. Įmonėje dirba 2096 darbuotojai.

  Dar šia tema

  Vilniaus gatvėmis važinės ekologiškas elektrinis autobusas
  Kaune atidaryta nauja autobusų stotis
  Tegai:
  autobusas, troleibusai, viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos