14:58 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  175

  Aplinkosaugininkai perspėja, kad be leidimo į namus negalima parsinešti laukinių gyvūnų, priešingu atveju, jeigu gyvūnas dėl jo laikytojo kaltės kristų, gresia baudos

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Veterinarijos gydytojai ir gyvūnų globos tarnybų specialistai primena, kad palietus laukinių gyvūnų jauniklius, ant jo lieka žmogaus kvapas, todėl vėliau tėvai jo atsisakys ir gyvūnas negalės savimi pasirūpinti, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Šį pavasarį, kaip ir kasmet, gamtosaugininkai susiduria su perdėtu žmonių rūpinimusi rastais laukinių gyvūnų jaunikliais, kuris iš tiesų pridaro nemažos žalos gamtai.

  Laukinės gyvūnijos įstatymas

  Laukinės gyvūnijos įstatymas griežtai draudžia imti iš gamtos gyvūnų jauniklius. Imti gyvūnus iš gamtos be leidimo galima tik tada, kai to būtinai reikia, — radus sužeistus ar sergančius. Visi kiti neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti, o už neteisėtą jų paėmimą skiriama bauda.

  Jeigu gyvūnas dėl jo laikytojo kaltės kristų, būtų skaičiuojama gamtai padaryta žala. Už sunaikintą briedžio jauniklį tektų sumokėti 3040 eurų, stirnos ar vilko — 870 eurų, pilkojo kiškio — 290 eurų.

  Parsineštas namo sveikas jauniklis — meškos paslauga gamtai

  Aptikusieji paukščių ar žvėrių jauniklį labai dažnai parsineša jį namo, įsitikinę, kad jis našlaitis ir kad jam reikia globos. Taip iš gamtos paimama dešimtys paukščiukų, kiškiukų, briedžiukų, stirniukų.

  Tačiau aplinkosaugininkai primina, kad dažniausiai pievoje ar miške rastas kiškiukas, lapiukas, elniukas, briedžiukas ar stirniukas paprastai būna ne vienas. Pajutusi artėjantį žmogų, jo motina pasitraukia, o dar mažas ir silpnas jauniklis instinktyviai prisiglaudžia savo guolyje.

  Taip pat ir su paukščių jaunikliais. Palikę lizdą, jie dažnai dar nemoka gerai skraidyti, slepiasi žolėje ar tarp šakų ir laukia su lesalu atskrendančių tėvų.

  Radus žvėrių jauniklį, nereikia jo nei liesti, nei imti, kad ant kailiuko neliktų žmogaus kvapo, kuris atbaidytų jo tėvus. Paukščių jauniklių taip pat geriau neliesti. Jeigu yra galimybė, juos reikia užkelti ant medžių šakų ir palikti. Ten paukščiukus ras jų tėvai ir palesins.

  Dauguma žmonių užaugintų laukinių gyvūnų gamtai yra prarasti, nes labai sunkiai prisitaiko gyventi laisvėje. Daugelis jų, išleistų į gamtą, žūsta jau pirmosiomis dienomis.

  Dar šia tema

  Aplinkos ministerija: lydekas žvejoti galima, karšius — draudžiama
  Aplinkosaugininkai reikalauja baudžiamosios atsakomybės už didelę žalą aplinkai
  Aplinkosaugininkai suskaičiuos Lietuvos vilkus ir lūšis
  Gamtosaugininkai: neneškite žvėrių ar paukščių jauniklių namo
  Tegai:
  Laukinės gyvūnijos įstatymas, žvėrių ar paukščių jaunikliai, jaunikliai, laukiniai gyvūnai, Lietuva

  Svarbiausios temos