11:46 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Jaunas vyras iš Mažeikiškių, norėdamas "lengvai užsidirbti", padėdavo pataisos namuose kalinčiam pažįstamam išvilioti iš senjorų pinigus, sakydamas, kad, neva, jų giminaičius ištiko nelaimė

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Keliolika kartų teistas mažeikiškis iš keturių garbaus amžiaus senolių išviliojo beveik 10 tūkstančių eurų, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Šiaulių apygardos Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinamas 27-erių metų mažeikiškis M.K.

  Jaunam vyrui trūko pinigų išgyventi, tad iš Alytaus pataisos namuose kalinčio pažįstamo gavęs pasiūlymą "lengvai užsidirbti", M.K. sutiko.

  Kaltinamasis gaudavo užduotį apsilankyti nurodytų moterų namuose ir paimti iš jų sutartus pinigus. Prieš juos paimdami asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę, telefonu kalbėdavo ir prašydavo pinigų iš patiklių Akmenės rajono gyventojų.

  Moterims dažniausiai būdavo prisistatoma policijos pareigūnu, tariamu anūku ar sūnumi bei pranešama apie artimojo padarytą nusikaltimą, kurio metu esą buvo sunkiai sužalota mergaitė. Skambinantysis įtikindavo moteris, kad nukentėjusiosios mergaitės tėvas prašo turtinės žalos atlyginimo ir sutardavo, jog pramanytasis tėvas iš jos atvyks paimti pinigų.

  Senolės susijaudindavo ir, nors skambinantysis keldavo įtarimų, patikėdavo sukurta istorija. M.K. atėjus į vienos iš nukentėjusiųjų namus, ji paklausė svečio, ar šis neapgaudinėja garbaus amžiaus moteriškės. Jam tai paneigus, pinigai atsidurdavo sukčiaus rankose.

  Visi nusikaltimai buvo padaryti praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Iš vienos nukentėjusios buvo paimti net penki tūkstančiai eurų.

  Kaltinamasis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Jis savo kaltę pripažįsta.

  Pagal Baudžiamąjį kodeksą kaltinamasis gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

  Dar šia tema

  Tiesiog neįtikėtina: sukčiai įtikino, jog banke netikri pinigai
  Seni triukai vis dar veikia — moteris sukčiui atidavė 1050 eurų
  Nuteistasis iš Šiaulių rajono gyventojos išviliojo tūkstantį eurų
  Interneto pažintis vilnietei kainavo beveik 135 tūkst eurų
  Tegai:
  pataisos namai, sukčius, senolė

  Svarbiausios temos