14:51 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Vilniuje vyksta gatvės meno projektas "Aukštyn", kurio tikslas — parodyti, kaip grafičiai gali derintis su miesto erdve ir teisėtai vadintis menu

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Teplionės ir vandalizmas — tokiais ir panašiais žodžiais dažnai apibūdinami grafičiai ant miesto sienų, kurių nuvalymui Vilnius šiemet skyrė 130 tūkstančių eurų — pakeičia gatvės meno projektas, suteikiantis galimybę nenusižengiant įstatymams išreikšti save

  Teigiamo grafičių pavyzdžio sukūrimui sostinės savivaldybė rengia gatvės meno projektą "Aukštyn", kurio tikslas — parodyti, kaip vienu metu galima išreikšti save ir tuo pačiu tai daryti nenusižengiant įstatymams bei apsaugant meno kūrinį kaip intelektinę nuosavybę, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Gatvės meno projekto "Aukštyn" metu iki gegužės 12 dienos didžiuliu tipografinio tipo užrašu bus papuošta iš gatvės pusės matoma apie 30 kvadratinių metrų Konstitucijos prospekte 23 namo siena. Pirmame plane bus tarsi iš debesų fragmentų sudarytas žodis "Aukštyn", o fone išryškės dvi akys.

  В Вильнюсе стартует проект Вверх
  Psiruošimas gatvės meno proektui "Aukštyn"

  Gatvės meno projektą inicijuoja advokatų profesinė bendrija "Žabolienė ir partneriai METIDA". Idėją piešiniui kūrė ir ją įgyvendins menininkai Tadas Čiūdaras ir Simas Šerkšnas.

  Terlionės Vilniaus senamiestyje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Šiuo projektu siekiame įkvėpti vilniečius ir miesto svečius tobulėti bei siekti savo tikslų, taip pat kartu puoselėti ir puošti miestą, palaikyti skoningai atrodančio Vilniaus idėją. Taip pat skatiname menininkus kurti, tai daryti legaliai ir saugoti savo autorinius kūrinius", — sako advokatų profesinės bendrijos vadovaujanti partnerė Reda Žabolienė.

  Praėjusiais metais Vilniuje nuvalyta ar perdažyta daugiau nei 1 600 kvadratinių metrų miesto sienų ploto — tam skirta 8 448 eurų savivaldybės ir 7 560 eurų rėmėjų lėšų. 2016 metais užregistruoti 39 pranešimai dėl grafičių piešimo neleistinose vietose — aštuonims asmenims skirtos administracinės nuobaudos, penkiais atvejais priimti nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

  Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius pažymi, kad visi, norintys piešti grafičius, gali pasirinkti specialiai tam skirtas septynias vietas Vilniaus mieste — požeminėse perėjose, požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat vaikų žaidimų aikštelėje — kurios žymimos ženklu "Vilnius — be draudimų" grafičių piešėjams.

  "Savo grafiti piešinio pavadinimu "Aukštyn" norime įkvėpti žmones tobulėti įvairiose srityse ir tiesiog daryti tai, kas patinka. Tai pat siekiame parodyti pavyzdį, kad grafiti idėjos gali būti įgyvendinamos gerai matomose vietose ir legaliu būdu", — sako menininkas Tadas Čiūdaras.

  Gatvės meno projektas "Aukštyn" vyksta gegužės 9-12 dienomis — visi susidomėję kviečiami prasukti pro šalį pabendrauti su menininkais bei iš arti pamatyti, kaip piešiamas grafiti piešinys.

  Dar šia tema

  Siena vietoj drobės — Vilniuje atsiras Fridos Kahlo portretas
  Suniokotas grafitis — "ataka prieš žodžio laisvę"
  Tegai:
  gatvės meno projektas, grafitis, Aukštyn, Vilnius

  Svarbiausios temos