18:13 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Seimo priimtos įstatymo pataisos dėl prekybos alkoholiu apribojimo palies tik nemokamus masinius renginius

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Prekyba alkoholiu bus draudžiama tik nemokamuose renginiuose, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Anksčiau buvo pasiūlytas įstatymo proektas, pagal kurį apribojama prekyba alkoholiu.

  "Festivalių organizatoriai aktyviai priešinasi pateiktam projektui, tik panašu, kad niekas į jį iki galo neįsigilino. Komerciniuose renginiuose, tai yra tokiuose, į kuriuos norint patekti reikia nusipirkti bilietą, prekiauti alkoholiui nebus draudžiama ir ketinimų tai uždrausti nebuvo", — sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Iki šiol tokiuose komerciniuose renginiuose buvo galima prekiauti ne stipresniu nei 7,5% ir ši galimybė išliks, tik sprendimą dėl šios prekybos galutinai perims savivaldybės. Tai reiškia, kad vasaros festivalių po atviru dangumi metu, uždaruose koncertuose ar Naujųjų metų naktį Operos ir baleto teatre stebint "Traviatą", niekas nedraus pakelti taurės alkoholinio gėrimo, pažymi ministerijos spaudos tarnyba.

  Siūlomu projektu norima uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais viešų nemokamų renginių metu. Tai reiškia, kad šiais gėrimais nebus leidžiama prekiauti tokiuose renginiuose, kuriuose žmonės negali išreikšti savo sutikimo dalyvauti, pavyzdžiui, Jūros šventėje lankosi šeimos su mažais vaikais, šalia renginių vietų gyvenantys žmonės, kurie nepirko bilieto ir patys nepasirinko, kad jiems būtų siūlomas alkoholis.

  "Tad, jei žmogus tiesiog eina į parduotuvę nusipirkti duonos, pakeliui jam neturi būti brukamas alkoholis, todėl miestų šventėse, mugėse, valstybės dienų minėjimuose ir panašiuose renginiuose juo neturi būti prekiaujama. Vartoti alkoholio tokių renginių metu taip pat nebus galima", — teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

  Pasak jos, skirtumas yra akivaizdus, jeigu žmogus laisva valia apsisprendžia dalyvauti renginyje, kuriame prekiaujama alkoholiu, tai yra jo teisė, o savo apsisprendimą jis patvirtina įsigydamas bilietą. Beje, dažnu atveju į tokius renginius nepilnamečiai iš viso nėra įleidžiami.

  Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį>>

  Tikimasi, kad tokia tvarka pasitarnaus blaivios pasilinksminimo kultūros kūrimui, o taip pat ženkliai prisidės prie viešosios tvarkos saugojimo. Ne paslaptis, kad renginių, kuriuose prekiaujama alkoholiu, metu padidėja nusikalstamumas, daugelis žmonių nesijaučia saugūs.

  "Uždraudus prekiauti alkoholiu ir jį vartoti, turėtų padidėti saugumas masinių renginių metu", — sakoma ministerijos pranešime.

  Lietuva užėmė antrą vietą geriančių Europos šalių reitinge. Tuo pačiu metu 2/5 Lietuvos piliečių pripažino, kad jie patyrė smurtą nuo girtų žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuviai nusiteikę prieš prekybą alkoholiu vasaros kavinėse
  Baudžiamasis kodeksas ― ne įsakas: neblaivių vairuotojų skaičius auga
  Karbauskis: alkoholio poveikio visuomenei statistika yra tragiška
  Tegai:
  masiniai renginiai, prekybos alkoholiu apribojimas, alkoholis, Lietuva

  Svarbiausios temos