18:54 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Lietuvos ir Latvijos įmonėse atliktos kratos dėl įtarimų apie neteisėtai atliktus viešuosius pirkimus

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko kratas Klaipėdos uždarosios akcinės bendrovės "Hidrostatyba" patalpose dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo įtarimų, pranešė tarnyba savo tinklalapyje.

  Tuo pačiu metu, kartu su STT šioje byloje bendradarbiaujantys Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro (KNAB) pareigūnai, atliko kratą Latvijos akcinės bendrovės "BMGS" atliekančios darbus tokioje pat srityje valdybos pirmininkės Svetlanos Afanasjevos gyvenamosiose patalpose ir darbo vietoje.

  STT pareigūnai įtaria, kad šios įmonės iš anksto galėjo susitarti dėl dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose sąlygų. Veikdamos grupėje, valdomų įmonių naudai, įgijo didelės vertės turtinę teisę — pasirašė daugiau nei tris milijonus eurų brangesnę rangos sutartį.

  Tokia neteisėta veikla įmonės galėjo padaryti materialinę žalą Lietuvos valstybei, kadangi  galėjo buvo pažeistos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnyje išdėstytos nuostatos dėl sąžiningos konkurencijos ir iškreipiami Viešųjų pirkimų įstatyme apibrėžti principai.

  Įtarimai kol kas niekam nepateikti.

  "Hidrostatyba" ir "BMGS" šių metų kovo mėnesį laimėjo viešojo pirkimo 14,837 milijonų eurų vertės konkursą dėl Klaipėdos uosto prieplaukų rekonstrukcijos. Klaipėdos uosto direkcija paskelbė konkursą dėl prieplaukų, kurimois naudojasi laivų statykla "Vakarų laivų gamykla", kuri priklauso Estijos koncernui "BLRT Grupp".

  Klaipėda – Lietuvos jūros vartai
  © Sputnik
  Klaipėda – Lietuvos jūros vartai

  Dar šia tema

  Tarptautinė kovos su korupcija komisija patikrino parlamentarus ir teisėjus
  Bratislavoje mokiniai išėjo protestuoti prieš korupciją
  Specialiųjų tyrimų tarnyba: įvaikinimo procedūros leidžia korupcijai plisti
  Prekybos centro statyba Trakuose kvepia korupcija
  Tegai:
  Klaipėdos uostas, viešasis pirkimas, korupcija, BMGS, Hidrostatyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuva

  Svarbiausios temos