21:45 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Dramblys, archyvinė nuotrauka

  Šiaulių cirke drambliui per ankšta, bus ieškomi nauji savininkai

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1411

  Dramblys cirke Šiauliuose buvo laikomas dukart mažesnėje patalpoje nei reikalauja taisyklės, bet tokio dydžio gyvūno konfiskuoti ir laikinai apgyvendinti Lietuva nėra pasirengusi, todėl ieškoma galimybių jį atiduoti zoologijos sodui užsienyje

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai patikrino, kokiomis sąlygomis laikomi Šiauliuose cirko pasirodymuose dalyvaujantys egzotiniai gyvūnai — afrikinis dramblys ir liūtai, praneša Aplinkos ministerija.

  Tikrinusiems pareigūnams cirko atstovai nepateikė visų reikiamų dokumentų, todėl cirkui surašytas privalomas nurodymas.

  Patikrinimo metu nustatyta, kad dramblys laikomas vidaus patalpoje, kurios išmatavimai yra 6x6 metrų, tai yra 36 kvadratiniai metrai, bei lauko patalpoje, kurios plotas beveik 225 kvadratiniai metrai. Dramblio laikymo vidaus patalpa neatitinka Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodyto ploto — 60 kvadratinių metrų.

  Tikrintojams cirko atstovai pateikė gyvūnų įsigijimą patvirtinančius dokumentus, sertifikatus, gyvūnų pasus, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Tačiau cirkas neturėjo aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų skirto cirko pasirodymams.

  "Ši situacija atskleidžia įsisenėjusią problemą, kad Lietuva nėra pasirengusi konfiskuoti ir laikinai apgyvendinti tokio dydžio gyvūnų. Todėl Aplinkos ministerijos planai įsteigti laukinių gyvūnų globos centrą tampa dar aktualesni — būtina surasti finansavimą ir imtis darbų nedelsiant", — sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

  Pasak viceministro, aplinkos ministerija ir jai pavaldžios institucijos jau ėmėsi veiksmų kaip išspręsti situaciją, jei būtų būtina dramblį konfiskuoti. Nesant galimybės dramblį apgyvendinti zoologijos sode Kaune, patikrinta informacija, kokie zoologijos užsienyje ieško dramblių. Šiuo metu dramblį galėtų priimti net trys institucijos Prancūzijoje.

  Cirko atstovams įteiktas privalomasis nurodymas įrengti drambliui 60 kvadratinių metrų vidaus patalpą bei ne vėliau kaip per 12 dienų pareigūnams pateikti leidimą prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų.

  Už šių reikalavimų neįvykdymą cirko atstovams gresia administracinė atsakomybė.

  Dar šia tema

  Afrikoje mokslininkai išgelbėjo mažą dramblį
  Aplinkosaugininkai išgelbėjo nelaisvėje laikytus laukinius gyvūnus
  Cirko plėšrūnams gimė tigro ir liūtės mišrūnas
  Tegai:
  zoologijos sodas, cirkas, dramblys, Šiauliai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos