09:46 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Lietuvos Seimą puošia LGBT+ bendruomenės portretai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos Seimą puošia LGBT+ bendruomenės portretai

  © Photo : ARCANA FEMINA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  7031

  Ekspoziciją inicijavusi Seimo narė tokiu būdu stengiasi atkreipti parlamento dėmesį į LGBT+ bendruomenei rūpimus klausimus

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Gegužės 9-26 dienomis LR Seimo rūmuose iškabinti Lietuvos LGBT+ bendruomenės narių portretai, praneša portalas manoteises.lt.

  Tai — Samantos Matuizaitės paroda, kurią sudaro rinktinės nuotraukos iš šios fotografės ir kūrėjo Romo Zabarausko knygos "Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos".

  "Lietuva atsiskleidžia" tiek knygos, tiek parodos pavidalu perteikia šalies LGBT+ asmenų patirtį. Seimo jungiamojoje galerijoje eksponuotose nuotraukose rikiuojasi itin skirtingos asmenybės: "Login" konferencijos įkūrėjas Arnoldas Rogoznyj, Seimo Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis, JAV susituokusi lietuvio Aurio Jarašūno ir amerikiečio Robbie Suttono pora, vaikų literatūros specialistė Neringa Dangvydė, iš Lietuvos emigravęs trans vaikinas Oskaras Česynas ir daugybė kitų.

  "Savo nuotraukomis siekiu mažinti atskirtį tarp susiformavusių opozicijų: plačiosios visuomenės ir taip ją bauginančio kitoniškumo, į kurį pažvelgus iš tam tikro žiūros taško, jis dažnam tampa atpažįstamas ir suprantamas", — parodos tikslą įvardijo fotografė Matuizaitė.

  Ekspoziciją inicijavusi Seimo narė liberalė Aušrinė Armonaitė teigė, kad parlamentas turi tapti vieta, kurioje girdimos įvairios visuomenės grupės, o ši meninė paroda — gera priemonė tai padaryti.

  "Tikiuosi, kad tai paskatins tiek Seimo narius, tiek plačiąją visuomenę įsiklausyti į LGBT+ bendruomenei rūpimus klausimus. Tarp jų — plačiai paplitusios patyčios, partnerystės instituto nebuvimas, o taip pat ir daugelį metų Seime dominavusios diskriminacinės iniciatyvos", — teigė Armonaitė.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
  Lietuvos transseksualams bus teikiama psichologinė pagalba
  Brazilijoje nuolat didėja nusikaltimų skaičius prieš LGBT asmenis
  Europos Komisija nesutinka, kad Lietuvoje diskriminuojami gėjai
  Tegai:
  ekspozicija, LGBT, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos