05:20 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Kariai valgykloje, archyvinė nuotrauka

  Nuo gegužės Lietuvos kariuomenės kariai valgo mėsainius ir lazaniją

  © Photo: Facebook / Krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84420

  Nuo gegužės pradžios Lietuvos kariuomenės kariai gauna įvairesnį maistą, nauji valgiaraščiai parengti pagal karių pageidavimus

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Nuo šių metų gegužės mėnesio Lietuvos kariuomenė koreguoja karių maitinimą — kariai valgys gerokai įvairesnį maistą, pagamintą pagal naujai parengtą valgiaraštį, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuo šiol karių valgiarštyje atsiras tokie patiekalai kaip sausi pusryčiai, mėsainiai ir lazanija.

  "Patiekalų pasirinkimas turėtų nustebinti — naujajame valgiaraštyje gausu šviežių daržovių, salotų ir vaisių. Taip pat stacionarioje valgykloje nuo šiol bus tiekiami virti makaronai su "Bolognese" padažu, varškės užtepėlės su žalumynais ar daržovėmis, aštriųjų paprikų troškinys, lazanija su varškės ir špinatų įdaru, švediški kukuliai su padažu, netgi mėsainiai ir gausybė kitų patiekalų, kurių iki šiol nebuvo Lietuvos karių valgiaraštyje", — sakė Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos atstovė Olia Dūdaitė.

  Sąjungos šalių valgiaraščiuose daugelį šių produktų galima buvo pamatyti jau seniai.

  Sudarant naują kariams skiriamų maisto produktų sąrašą buvo atsižvelgiama ne tik į mitybos specialistų rekomendacijas, bet ir į karių norus.

  Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos specialistai atliko apklausą ir išsiaiškino karių mitybos įpročius.

  Atsižvelgus į karių poreikius, buvo parengtas naujas valgiaraštis, kuriame neliko patiekalų iš kepenėlių, silkių, burokėlių, taip pat  patiekalų su razinomis.

  Солдаты обедают
  Naujajame valgiaraštyje gausu šviežių daržovių, salotų ir vaisių

  Karių pusryčiams numatytos net kelios alternatyvos: pavyzdžiui, nenorintys valgyti mėsainių kariai gali rinktis sausuosius pusryčius, virtus kiaušinius, taip pat įvairias daržoves ir konservuotus vaisius, įvairias sultis, kavą ar arbatą. Svarbu paminėti, kad kariams kiekvieną dieną pasiūlomas skirtingas meniu.

  Kas nenori maitinti savo armijos — maitins svetimą >>

  Nauji valgiaraščiai įvedami padidinus karių maitinimosi išlaidoms skiriamų lėšų vienai dienai sumą — nuo šių metų gegužės mėnesio ji pakilo nuo 6 iki 8 eurų.

  Prieš patvirtinant naujus valgiaraščius buvo parengtos tikslios gaminių receptūros ir pateiktos Sveikatos apsaugos ministerijos mitybos specialistams, kurie patvirtino, kad valgiaraštis skirtas maitinimui stacionariose valgyklose atitinka karių mitybos fiziologines normas.

  Lietuvos kario sausas davinys
  © Sputnik /
  Lietuvos kario sausas davinys

  Dar šia tema

  Kariams skirs maistą už 6 eurus per dieną
  Baltijos šalių maisto produktų krepšelis
  Tegai:
  kario meniu, valgis, maistas ir gėrimai, maistas, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos