18:08 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Šiuo metu galiojantis įstatymas užtikrina kaltinamojo teisę turėti gynėją, tačiau reikalingos Baudžiamojo proceso kodekso nuostatų pataisos, kurios užtikrintų įtariamojo teisę kreiptis į advokatą dar iki pirmosios apklausos

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Baudžiamojo proceso (BPK) ir kitų įstatymų pataisas, perkeliančias į nacionalinę teisę Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos nuostatas dėl teisės turėti advokatą vykstant baudžiamajam procesui, pranešė Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Priimtose pataisose patikslinta, kad teisė į gynybą užtikrinama nedelsiant nuo sulaikymo arba pirmosios apklausos momento. Be to, įstatyme numatyta, kad sulaikytam įtariamajam dar iki pirmosios apklausos turi būti užtikrinama galimybė susitikti su gynėju be pašalinių.

  "Šiandien galiojantys įstatymai išsamiai reglamentuoja įtariamųjų ir kaltinamųjų bendravimo su advokatais tvarką bei užtikrina šių asmenų teises. Tačiau norėdami išvengti kai kurių teisinių dviprasmybių, turėjome patikslinti Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas", — sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

  Šiuo metu įstatymuose numatyta, kad įtariamojo ar kaltinamojo teisė turėti gynėją turi būti užtikrinama nuo sulaikymo momento arba pirmosios apklausos.

  Numatyta baudžiamoji atsakomybė už diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo >>

  Priimtose pataisose suteikta daugiau teisių asmenims, kuriuos pagal Europos arešto orderį prašoma išduoti kitai valstybei. Pavyzdžiui, Lietuvos pilietis, kurį prašo išduoti Vokietija, galės prašyti, kad iki jo perdavimo iš Lietuvos Respublikos į Vokietiją toje šalyje jam būtų paskirtas gynėjas.

  Šios įstatymų pataisos įsigalios nuo 2018 metų sausio 1 dienos.

  Dar šia tema

  Baudžiamasis kodeksas ― ne įsakas: neblaivių vairuotojų skaičius auga
  Grybauskaitė siūlo Baudžiamojo proceso kodekso pataisas — teisti už akių
  Tegai:
  gynėjas, advokatas, Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kaltinamieji, apklausa, Lietuva

  Svarbiausios temos