17:14 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Sostinėje pradėjo važinėti autobusas, kuriame įrengti keturi USB įkrovimo lizdai, planuojama kad artimiausiais metais naujuose autobusuose taip pat bus įrengti USB įkrovimo lizdai

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Viešojo transporto keleiviai kelionės metu gali įkrauti savo išmaniuosius prietaisus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė su nuoroda į įmonę "Susisiekimo paslaugos".

  Vilniečiai ir sostinės svečiai tai jau gali padaryti važiuodami 10-ojo maršruto Fabijoniškės-Baltupiai-Markučiai autobusu, kuriame įrengti keturi USB įkrovimo lizdai.

  Приспособления для гаджетов в общественном транспорте
  USB įkrovimo lizdai viešajame transporte

  Projekto iniciatorius, Vilniaus mero patarėjas atvirų duomenų ir IT klausimais Povilas Poderskis pasidalijo, jog jis visada galvojo, kad žmonės su malonumu persės į viešąjį transportą, kai jame gaus tą patį, ką gauna važiuodami asmeniniu automobiliu: tą patį greitį, tą pačią tvarką, švarą.

  "Vieną rytą bevažiuojant kilo klausimas — kodėl vis dar negaliu pasikrauti savo telefono važiuodamas autobusu? Juk tai, nors ir maža smulkmena, bet patogi ir maloni. Žinoma, viską darysime planuotai ir pamatuotai: stebėsime, ar viešojo transporto keleiviai įkraus savo išmaniuosius prietaisus, ar yra poreikis tokius įkrovimo lizdus įrengti ir kituose maršrutuose", — sako Poderskis.  

  Autobusas, kuriame įrengti USB įkrovimo lizdai, važiuos ne tik 10-uoju Fabijoniškės-Baltupiai-Markučiai autobusų maršrutu, bet ir 27-uoju Kalvarijų-Tuskulėnų-Olandų-Arimų g., 34-uoju Stotis-Olandų g.-Baltupiai-Jeruzalės g.-Visoriai, 35-uoju Žalgirio-Kalvarijų g.-Naujieji Verkiai-Ožkiniai, 37-uoju Kalvarijų-Tuskulėnų-Olandų g.-Rokantiškės, 78-uoju Stotis-Eišiškių pl.-Pagiriai autobusų maršrutuose.

  Savaitgaliais savo išmaniuosius prietaisus bus galima įkrauti ir važiuojant greituoju 6G Parko-Olandų g.-Žaliasis tiltas autobusų maršrutu.

  Atvykstantį atnaujintą autobusą bus galima pamatyti ir viešojo transporto stotelėse esančiose švieslentėse — maršrutas, kuriuo važiuoja autobusas, bus pažymėtas USB piktograma.

  Bus ir naujuose autobusuose

  937 garažiniu numeriu pažymėtame autobuse USB įkrovimo lizdus bus galima rasti keturiose vietose: trys lizdai įrengti ties autobuso sėdynėmis, o vienas — ir stovintiems keleiviams. USB lizdai išskirtos aiškiomis, ryškiai žalios spalvos lentelėmis.

  "Įsikrauk" — toks užrašas kviečia viešojo transporto keleivius įkrauti savo turimus išmaniuosius prietaisus. Vienu metu viename lizde bus galima įkrauti du prietaisus.

  "Kol kas turime tik vieną tokį autobusą, tačiau planuojama, kad artimiausiais metais į Vilnių atvyksiančiuose naujuose autobusuose taip pat bus įrengti USB įkrovimo lizdai", — sako įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Pasak Gusarovienės galima tikėtis, kad būsimos kelionės viešuoju transportu bus ir patogios, ir tikrai modernios.

  Dar šia tema

  Nuo kitų metų Vilniaus gatvėmis riedės 150 naujų autobusų
  Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu
  Saugus nuo bakterijų: viešasis transportas Vilniuje kasdien dezinfekuojamas
  Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
  Tegai:
  USB įkrovimo lizdai, išmanieji prietaisai, autobusas, viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos