18:29 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Šią savaitę buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią Lietuva iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko gaus 50 milijonų eurų, kuriuos panaudos 150 daugiabučių renovacijai

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), pasirašius sutartį su UAB "Viešųjų investicijų plėtros agentūra" (VIPA), suteiks Lietuvai 50 milijonų eurų paskolą, pranešė Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  Vilniaus šilumos tinklai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Skirtos lėšos leis Lietuvai finansuoti ne mažiau kaip 150 senų daugiabučių namų renovaciją.

  Šiuo metu paskolų daugiabučių namų renovacijai paklausa Lietuvoje yra didelė. Šalyje yra apie 38 tūkstančius daugiabučių namų, kuriuose gyvena 66% gyventojų, ir maždaug 35 tūkstančiai namų yra pastatyti anksčiau nei prieš tris dešimtmečius. Šiuo metu renovuota tik 4% senos statybos daugiabučių.

  Gautas ERPB finansavimas bus skirtas daugiabučių namų atnaujinimo lengvatinėms paskoloms, kurioms bus taikomos VIPA daugiabučių namų renovacijos (modernizacijos) tvarkos apraše numatytos sąlygos. Ši iniciatyva ir toliau padės taupyti energiją, mažinti anglies dioksido išmetimą ir įgyvendinti klimato kaitos sušvelninimą didinant energijos vartojimo efektyvumą gyvenamuosiuose daugiabučiuose namuose.

  Vilnius prašo Aplinkos ministerijos nestabdyti daugiabučių renovacijos >>

  Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, daugiau kaip pusėje atnaujintų daugiabučių po jų renovacijos sutaupoma nuo 50% iki 70% šilumos energijos ir net 11 % — nuo 70% iki 87%. Tai patvirtina mokslininkų jau anksčiau išsakytą požiūrį, kad beveik 50% energijos taupymo galimybių slypi šalies gyvenamajame sektoriuje.

  Bendradarbiavimas

  VIPA ir ERPB bendradarbiavimas dėl daugiabučių renovacijos programos finansavimo prasidėjo dar 2013 meatis.

  Europos rekonstrukcijų ir plėtros bankas  — tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 metais. Banko narėmis yra 65 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos — Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas, savo veiklą vykdantis 30 valstybių nuo Estijos iki Egipto ir nuo Maroko iki Mongolijos. EBRD savo veiklos šalyse remia privataus sektoriaus plėtrą per investicijas ir politinį dialogą. Bankas finansuoja projektus žemės ūkio, energijos vartojimo efektyvumo, finansų įstaigų, gamybos, vietinės aplinkosaugos infrastruktūros, gamtos išteklių, energetikos, nuosavybės, turizmo, mažų ir vidutinių įmonių, telekomunikacijų, informacinių technologijų ir transporto srityse.

  UAB "Viešųjų investicijų plėtros agentūra" — finansinė institucija, teikianti su viešojo sektoriaus investicijomis, skirtomis viešosios infrastruktūros bei viešųjų paslaugų modernizavimui, susijusias finansines paslaugas, įgyvendinanti ir administruojanti finansines priemones.

  Kiek kainuoja šiluma Vilniuje
  © Sputnik
  Kiek kainuoja šiluma Vilniuje

  Dar šia tema

  Bus nubausti daugiabučių valdytojai neužkirtę kelio legioneliozei
  Seimui nepavyko uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose
  Tegai:
  šilumos kainos, taupymas, renovacija, energija, daugiabučiai namai, Viešųjų investicijų plėtros agentūra, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos