07:33 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
  24

  Policijos departamentas aktyviai bendradarbiaudamas su Nacionalinių egzaminų centru jau ne pirmus metus stebi brandos egzaminų tvarką, šiais metais policija stebės internetinę erdvę

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Policijos pareigūnai jau praejusį šeštadienį startavusią brandos egzaminų sesiją pradėjo savo stebėjimo veiklą, pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Kasmet, brandos egzaminų sesijos metu, pareigūnai vykdo tikslinę su egzaminais susijusios informacijos stebėseną internete. Bendrais policijos ir Nacionalinio egzaminų centro veiksmais siekiama, kad egzaminų sesijos metu laiku būtų užkirstas kelias galimiems piktnaudžiavimams, o ypatingas dėmesys yra skiriamas socialiniuose tinkluose skelbiamos informacijos monitoringui.

  Pasak Biuro viršininko Rolando Kiškio, egzaminų sesija — iššūkis ne tik abiturientams, bet ir pareigūnams, kurie stebi elektroninę erdvę.

  "Pagrindinis tiek mūsų, tiek Nacionalinio egzaminų centro tikslas — sąžininga ir skaidri brangos egzaminų sesija. Jeigu paaiškėtų galimų nusikaltimų požymiai — realaus užduočių, atsakymų nutekinimo ar bandymų sukčiauti, parduoti netikras užduotis atvejai, esame pasiruošę į juos reaguoti. Tačiau, kaip ir kasmet, tikimės abiturientų atsakingumo ir nuoširdžiai linkime sėkmės artėjančios egzaminų sesijos metu", — pabrėžė Kiškis.

  Biuro pareigūnai atskleidžia, kad egzaminų užduočių ir atsakymų paviešinimo tema yra aktyviai naudojama asmenų, siekiančių populiarinti savo tinklapius ar uždirbti iš reklamos.

  Kaip vyksta apgaulė

  Iš pradžių "pseudonaujienos" apie paviešintas egzaminų užduotis pasirodo socialiniuose tinkluose su žinutėse pridedamomis nuorodomis, kur galima pasiskaityti informaciją apie egzaminų užduotis. Paspaudę paskelbtas nuorodas, vartotojai patenka į tinklapius, kurie skelbia informaciją susijusią su egzaminų tema, tačiau nei užduočių, nei atsakymų ten nėra. Be to, prieš atsidarant tinklapiui, lankytojui tenka spausti nuorodas iššokančiuose languose.

  Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad tokie iššokantys langai gali būti naudojami įvairiems tikslams. Neatmetama galimybė, kad paspaudę iššokančiuose languose esančias nuorodas ar reklamą, vartotojai gali būti nukreipti į kenkėjiškus tinklapius ir tokiu būdu gali būti bandoma užkrėsti jų kompiuterius.

  Nors tokių atvejų šiuo metu nėra užfiksuota, tačiau neatmetama galimybė, kad brangos egzaminų sesijos laikotarpis gali būti tam išnaudojamas.

  Taip pat, egzaminų sesijos metu suaktyvėja ir sukčiai, kurie siūlo pirkti tariamas brandos egzaminų užduotis.

  Brandos egzaminų sesija prasidėjo gegužės 13 dieną, šaštadienį vyko užsienio kalbos (prancūzų) ir užsienio kalbos (vokiečių) valstybinių brandos egzaminų klausymo, skaitymo, rašymo dalys.

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)

  Dar šia tema

  Psichologai įvardijo geriausią būdą išlaikyti egzaminą universitete
  ŠMM nustatė mažiausią konkursinį balą stojantiesiems
  Tegai:
  abiturientai, brandos egzaminai, mokiniai, mokykla, Policijos departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos