06:14 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo tradicinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", kurios tikslas atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą valstybei

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo pilietinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", kuri truks savaitę, praneša portalas "Baltoji banga".

  Tradicinė kasmetinė pilietinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui" šiemet vėl kviečia miestų ir miestelių gyventojus atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui. 

  Šia akcija organizatoriai nori priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai — nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą — tai valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

  Akcija vyks daugiau nei 80-yje Lietuvos miestų ir miestelių, jos metu organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves susitikti su gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo.


  Akcijos organizatoriai rengia informatyvius lankstinukus, kurie taip pat bus įteikiami gyventojams. Mažesniuose miestuose kviečiame pasirinkti dieną, kai į gatves išeina daugiausiai gyventojų.

  Akcijos organizatoriai primina, kad sumokėdami mokesčius piliečiai prisideda prie valstybės gerovės ir užtikrina socialinę apsaugą, pensijas, motinystės pašalpas, sveikatos apsaugos paslaugas.

  Be to mokėdamas mokesčius nuo savo atlyginimo, žmogus kaupia stažą, nuo kurio taip pat priklauso senatvės pensijos dydis.

  Pernai Lietuvoje buvo daugiau nei 140 tūkstančių žmonių, kurie per metus nesukaupė 12 mėnesių darbo stažo. Prisidėdama prie šių metų akcijos „Sodra" visiems jiems išsiųs informaciją apie prognozuojamą jų senatvės pensiją, kuri, daugeliu atvejų, numatoma gerokai mažesnė nei galėtų būti dirbant oficialiai.

  Šia akcija organizatoriai kviečia prisidėti prie valstybės ateities kūrimo.

  Dar šia tema

  Valstybės paramos sulauks du ir daugiau vaikų auginančios šeimos
  Mokesčių inspekcija pradeda grąžinti gyventojams permokas
  Lietuvos ir Latvijos įmonės kaltinamos 3 mln eurų grobstymu
  Tegai:
  šešelinė ekonomika, mokesčiai, Akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", Lietuva

  Svarbiausios temos