00:48 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Ministras pirmininkas sudalyvavo akcijoje "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui" ir atkreipė dėmesį į tai, kad kovoje su šešėline ekonomika būtinai reikia šviesti visuomenę

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui".

  Premjeras gyventojus ragina atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei ir kiekvienam iš mūsų, praneša ministro pirmininko spaudos tarnyba.

  "Žmonėms gali atrodyti, kad jie nieko blogo nedaro, tiesiog apsaugo arba gausina savo piniginę. Tačiau pasekmės yra tos, kad mes prarandame galimybę teikti geresnes medicinos paslaugas, pastatyti naujus darželius, renovuoti mokyklas, galiausiai sukurti ir tam tikras darbo vietas", — pažymėjo Skvernelis.

  Anot premjero, svarbiausia yra žmonių švietimas, tačiau tai ne vienintelė priemonė.

  Vyriausybės priemonės kovoje su šešeline ekonomika

  Vyriausybės programoje yra numatytos konkrečios priemonės, kurios skatins savanorišką mokesčių mokėjimą ir gerins jų surinkimą, taip pat tobulins mokesčių sistemą ekonomikos augimui palankia kryptimi.

  Pavyzdžiui, moksleiviai ir jaunimas bus įtraukiami į sąmoningumo ugdymą, kuris akcentuos mokesčių panaudojimo naudą visuomenei. Šiais metais pradedamos formuoti preliminarios avansinio pelno mokesčio ir PVM deklaracijos, sudarančios sąlygas paprasčiau apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti mokesčius. Taip pat ši priemonė efektyviau užkardys mokesčių mokėjimo sukčiavimus.

  Be to, numatoma patobulinti kasos aparatų sistemas, stiprinti kriminalinės žvalgybos institucijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos aktyvų bendradarbiavimą apskričių lygiu, nustatyti proporcingas sankcijas už pažeidimus, skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą.

  Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2016 metais šalyje nesumokėta 190 milijonų eurų mokesčių. Paskaičiuota, kad už šią sumą būtų galima įrengti 12 tarptautinius standartus atitinkančių baseinų ar pastatyti 49 naujus ir modernių darželius.

  Praėjusiais metais prie šios iniciatyvos jungėsi per 80 šalies miestų ir miestelių, apie 1000 dalyvių, o kasmet ji pasiekia maždaug 30 tūkstančių gyventojų.

  Dar šia tema

  Per pirmąjį ketvirtį biudžeto pajamos sudarė beveik 2 mlrd eurų
  Mokesčių inspekcija pradeda grąžinti gyventojams permokas
  Tegai:
  mokesčiai, ekonomika, Akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos