12:30 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1209

  Nuo šiandienos Lietvoje galima atsisiųsti mobiliąją programėlę "Pagalba sau", kuri sukurta sekti žmogaus emocijas

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Jau nuo šiandien Lietuvos gyventojai gali parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę "Pagalba sau", praneša portalas manoteisės.lt.

  Kūrėjų teigimu, aplikacija padeda stebėti ir sekti savo emocijas, o prireikus, pateikia informaciją, kur kreiptis pagalbos.

  Mobiliąją aplikaciją "Pagalba sau" sudaro penkios dalys. Emocijų stebėsenos priemonė padeda sekti savo savijautą.

  Antroji sritis — savipagalbos pratimai, padedantys nusiraminti, atsipalaiduoti ar pagerinti nuotaiką.

  Svarbus programėlės elementas — nemokamą pagalbą teikiančių institucijų kontaktinė informacija. Spustelėjus du kartus aplikacija telefonu, el. paštu ar per socialinius tinklus sujungia su reikiamą pagalbą teikiančiomis organizacijomis, tokiomis kaip "Jaunimo linija", "Vaikų linija", "Vilties linija", "Pagalbos moterims linija", "Linija Doverija". Aplikacijoje taip pat sudarytas nemokamą pagalbą teikiančių institucijų žemėlapis, kuriame matomos arčiausiai esančios įstaigos.

  Penktoji dalis — edukacinė informacija, supažindinanti su patyčių, smurto, savižudybių, nemigos, valgymo sutrikimų ir kitomis problemomis.

  Technologijų panaudojimas psichikos sveikatos srityje — užsienyje ganėtinai paplitusi praktika. Išmaniųjų technologijų įtraukimą į psichikos sveikatos gerinimą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tokių programėlių lyderės yra JAV ir Danija, didele pažanga pasižymi Suomija, Švedija, Ispanija bei Estija.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėkodamas kūrėjams kalbėjo, kad tokios programėlės Lietuvoje ypatingai reikia.

  Prezidentė: už smurtą prieš moteris reikia mokėti visiems >>

  "Esame viena iš labiausiai besižudančių šalių, kol kas daug mūsų bendrapiliečių pasitraukia iš gyvenimo, deja, bet savo noru. Turime labai daug patyčių, 58 procentai moksleivių su jomis susiduria. Kas antras darbuotojas įvardija, jog darbe patiria aukštą streso lygį. Matyt, neatsitiktinai tik truputį daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina kaip gerą. Tai stengtis ir dirbti turime kur, emocinė būklė yra svarbi, nėra sveikatos be psichikos sveikatos", — teigia jis.

  Ši programėlė prieinama "Android" operacinės sistemos vartotojams. Ją parsisiųsti galima internetinėje "Google Play" parduotuvėje. Liepą ji bus pasiekiama ir besinaudojantiems "iOS" operacine sistema.

  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
  © Sputnik
  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata

  Dar šia tema

  Vaivorykštės grožis: kauniečiai gali patys keisti fontano spalvas
  Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"
  Vilniaus tvarka tavo rankose
  Tegai:
  emocijų sutrikimai, psichologinės konsultacijos, mobilioji programėlė, pagalba, Lietuva

  Svarbiausios temos