21:07 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Už 18 kilometrų muo Didžiosios paukščių salos Kretuono ežere buvo įkurta dar viena, tik mažesnė, sala paukščiams

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Baluošo ežero Beržų sala Aukštaitijos nacionaliniame parke taps antruoju kolonijinių paukščių "atramos punktu" šioje saugomoje teritorijoje, praneša Aplinkos ministerija.

  Kaip ir garsiojoje Kretuono ežero Didžiojoje saloje, kuri yra tik už 18 kilometrų, čia sudarytos sąlygos vandens ir pelkių paukščiams sėkmingai auginti jauniklius.

  Ši maža, tik apie ketvirtį hektaro ploto, užaugusi beržais ir kitais lapuočiais sala sparnuočiams buvo pritaikyta parko direkcijos darbuotojų pastangomis.

  Остров птиц в Аукштайтийском национальном парке
  Paukščių sala Aukštaitijos nacionaliniame parke

  Pasak jų, praėjusį rudenį išlipus į salą kirsti medžių, net nebuvo matyti, kur statyti koją. Prieš gerą dešimtmetį ją atrado bebrai ir pertvarkė neatpažįstamai. Nuolat čia gyvendami, jie kirto medžius ir krūmus, rausė urvus. Todėl į sausą salą plūdo ežero vanduo, prasidėjo pelkėjimo procesai. Suvešėjo aukšti viksvų kupstai, išplito šaltekšnių brūzgynai.

  Dabar salą jau sunku atpažinti — jos paviršius vėl tapo švarus ir beveik lygus.

  Naująją vietą paukščiai pastebėjo šį pavasarį gana anksti, o balandžio pabaigoje joje ėmė kurtis paprastieji kirai, antys. Gegužės pradžioje atsirado keli pirmųjų kirų lizdai, perėjo didžioji antis, sukosi keletas upinių žuvėdrų, krantuose pasirodė brastiniai ir krantiniai tilvikai. Ir anksčiau šie paukščiai saloje ieškodavo vietos lizdams, bet aplinka buvo netinkama.

  Per gegužę ir birželį, kaip tikisi Aukštaitijos nacionalinio parko specialistai, žuvėdros, antys ir tilvikiniai paukščiai turėtų apgyvendinti Beržų salą.

  Dar šia tema

  Inkilų gamyba namų sąlygomis
  "Paukščiai – Lietuvos ambasadoriai": per dvejus metus bus sužieduoti 200 paukščių
  Perkant lankytojo bilietus, suteikiama parama saugomoms teritorijoms
  Gamtosaugininkai: neneškite žvėrių ar paukščių jauniklių namo
  Tegai:
  paukščių sala, Aukštaitijos nacionalinis parkas, Kretuono ežeras

  Svarbiausios temos